4 cenne porady przed zakupem pierścionka zaręczynowego

0
1264

Wielu panów traktuje wybór pierścionka zaręczynowego jak prawdziwe wyzwanie, tymczasem znacznie trudniejszą rzecz mają już za sobą – znalezienie miłości życia oraz podjęcie decyzji o oświadczynach. Aby wszystko przebiegło sprawnie i jak w marzeniach – lub na filmach – najpierw wszystko przemyśl i starannie zaplanuj. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

1. Określ swój budżet

Wyznaczenie budżetu to najważniejszy krok – musisz wiedzieć, ile możesz przeznaczyć na kupno pierścionka. Kiedyś zwyczajem był zakup modelu równego wartości jego miesięcznej pensji. Dzisiaj podchodzimy do tego znacznie bardziej liberalnie – wielu panów ustala to w porozumieniu z… partnerką. Zwykle cena pierścionka zależy w dużym stopniu od materiału, z jakiego jest on wykonany, szlachetnych kamieni, ale i marki. Wybór jest jednak tak duży, że daje ogromne możliwości wyboru w ramach każdego budżetu.

2. Pierścionek zaręczynowy – wybór stylu

Bardzo ważną kwestią jest też styl pierścionka – ważne, aby współgrał ze stylem preferowanym przez wybrankę. Będzie symbolizował nie tylko Waszą miłość, ale także jej gust – zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi, czy woli srebro, a może złoto w żółtym odcieniu, białym, modnym różowym? Przyjrzyj się dodatkom – są subtelne, zdecydowane, wyraziste, oryginalne, kontrastowe, a może z pazurem?  Pierścionek zaręczynowy powinien pasować do innych ozdób.

Jedne panie wybierają klasykę, drugie minimalizm i nowoczesność, inne szukają niebanalnych ozdób i lubią spersonalizowane projekty. Jeśli nie znasz się na tym, najlepiej poproś o radę jej najlepszą przyjaciółkę albo mamę – na pewno świetnie znają jej gust i doradzą. Konsultacja lub nawet wspólne zakupy to mniej stresu i mniejsze ryzyko pomyłki.

3. Wybierz kamień szlachetny

Bardzo modne są pierścionki zaręczynowe z diamentami, ale wybór jest znacznie większy. Każdy z nich może mieć różne ozdoby i w różnej liczbie, dlatego musisz wcześniej wiedzieć, jakie kamienie i kolory lubi Twoja wybranka, a także, jaki preferuje styl. Może to być często wybierany pierścionek zaręczynowy z dużym diamentem w szlifie brylantowym, ale także model z szafirem, topazem, agatem, szmaragdem czy rubinem. Kamienie stosowane w jubilerstwie mają też różne znaczenie symboliczne – np. szafir czystość i nieśmiertelność. Nadają one pierścionkom zaręczynowym wyjątkową wartość.

4. Określ rozmiar pierścionka

Sprawdź rozmiar pierścionka – najlepiej zmierz inny model, który nosi na serdecznym palcu prawej ręki. Jeśli to możliwe, pożycz go na chwilę i zanieś do jubilera, który określi jego wewnętrzną średnicę. Trzeba to jednak zrobić ostrożnie i dyskretnie – jeśli wiesz, że zauważy jego brak, nie ryzykuj. Gdy go na chwilę odłoży, zmierz go starannie suwmiarką albo odciśnij na kawałku modeliny. Ewentualnie poproś o pomoc jej koleżankę. Jeśli jednak nie trafisz z rozmiarem, w większości sklepów jubilerskich nie będzie problemu z wymianą lub zmniejszeniem wybranego modelu.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here