Fuchs Renolin

Oleje hydrauliczne to czynnik roboczy stosowany w wielu rodzajach maszyn, urządzeń i pojazdów. Tego typu oleje używane są m.in. w siłownikach hydraulicznych, przekładniach kinetycznych, olejowych amortyzatorach i układach hamulcowych. Ze względu na zróżnicowany skład i właściwości dzielimy je na kilka kategorii. Jedną z nich są oleje oznaczone symbolem HV lub analogicznym do niego symbolem HVLP. Przykładem takiego produktu są oleje bezcynkowe Fuchs Renolin. Co oznacza ten symbol?

Klasy olejów hydraulicznych

W sprzedaży znajdziemy kilka klas olejów hydraulicznych definiowanych przez dwie normy jakości – DIN 51524 i ISO/DIS 6743. Każda klasa to nieco inny poziom lepkości i właściwości dodatkowe, chociażby takie jak walory przeciwzużyciowe i antykorozyjne. Zgodnie z normą ISO/DIS możemy mówić o sześciu typach olejów hydraulicznych pochodzenia mineralnego i dodatkowo o siódmej klasie reprezentującej oleje syntetyczne. Są to oleje klasy HH, HL, HR, HM, HV i HG. Dodatkowo warto wspomnieć o klasie HLPD, która jest specjalną klasą olejów w klasyfikacji DIN. Wszystkie klasy wymienionych olejów to rafinowane i głęboko rafinowane oleje mineralne o różnych właściwościach dodatkowych. Oleje klasy HV, takie jak bezcynkowe i pozbawione popiołu oleje hydrauliczne Fuchs Renolin są olejami głęboko rafinowanymi, dedykowanymi pracy w trudnych warunkach, a ze względu na obecność wielu pożądanych dodatków, niezwykle uniwersalnymi, które sprawdzą się w układach mobilnych i stacjonarnych.

Właściwości olejów hydraulicznych HV

W odróżnieniu od produktów niższych klas hydrauliczne oleje głęboko rafinowane utrzymują stały poziom lepkości w zmiennych temperaturach i przy dużym ciśnieniu roboczym. Takie produkty jak Fuchs Renolin HV są również wzbogacane wieloma dodatkami, które mają bezpośredni wpływ na ich właściwości. Są to m.in. substancje przeciwzatarciowe EP, inhibitory utleniania, związki przeciwzużyciowe AW i różnego rodzaju modyfikatory lepkości. Klasa HV oznacza, że mamy do czynienia z olejami hydraulicznymi przystosowanymi do pracy w każdych warunkach, przy zmiennych temperaturach i dużym ciśnieniu. To oleje zachowujące wysoki poziom filtrowalności niezależnie od temperatury, co pomaga chronić układy przed zatarciem i szybszym zużyciem.

Symbolem HV oznaczone są wysokiej klasy oleje hydrauliczne dedykowane pracy w układach eksploatowanych w trudnych warunkach, przy dużych wahaniach temperatur i wysokim ciśnieniu. Oleje typu Fuchs Renolin HV zawierają mnóstwo substancji uszlachetniających i modyfikatorów, dzięki czemu zapewniają wyższy poziom ochrony układów hydraulicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here