Jak leczyć żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to problem, na który skarży się wiele kobiet. Niewydolność żylna jest bezpośrednią przyczyną powstania tak zwanych pajączków. Problemu można uniknąć, pamiętając o zdrowej diecie, odpowiedniej dawce ruchu, wygodnych butach i profilaktyce prozdrowotnej.

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

Istnieje wiele różnych sposobów w zależności od stopnia nasilenia problemu. Z uwagi na nieestetyczny charakter choroby, wiele kobiet stara się za wszelką cenę ukryć pojawiające się na ich łydkach pajączki. W tym celu stosuje się specjalne uciskowe rajstopy, różnego rodzaju maści i kremy, a niektórych skrajnych przypadkach istnieje możliwość poddania się zabiegowi laserowemu.

Kto jest w grupie ryzyka?

Niewydolnosc krążenia to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Czynnikami sprzyjającymi rozwojowi choroby są niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, noszenie nieodpowiedniego obuwia, a także długoletnie palenie papierosów. Aby zahamować postępujący proces choroby, konieczna jest całkowita reorganizacja dotychczasowych nawyków – pozbycie się nałogów, zmiana diety i wdrożenie do swojej codzienności aktywności fizycznej.

Czym jest niewydolność żylna?

Niewydolność żylna to proces chorobowy, w którym zauważa się tak zwany przepływ wsteczny krwi. Kiedy żyły nie są odpowiednio drożne, dochodzi do zatrzymania przypływu krwi i tworzenia się złogów. Krew, która nie może swobodnie przepływać przez żyły cofa się, co powoduje pękanie drobnych naczynek krwionośnych. Popękane naczynka tworzą charakterystyczne pajączki, które są prawdziwą zmorą wielu kobiet. Warto zatem pamiętać o tym, że najlepiej jest reagować jeszcze zanim się pojawią.

Niewydolnosc krążenia – jak tego uniknąć?

Każda osoba po 50 roku życia powinna profilaktycznie wykonać badanie sprawdzające drożność żył. Takie badanie powszechnie nazywane jest doplerem. Oprócz tego, każda osoba powinna na bieżąco kontrolować poziom cholesterolu, który jest jedną z przyczyn pojawienia się zastoju krwi z żyłach. Kobiety, które mają tendencję do pękających naczynek, powinny zrezygnować z noszenia butów na wysokim obcasie. Warto także znaleźć czas na aktywność fizyczną każdego dnia. Nie muszą to być ćwiczenia na siłowni czy konkretny sport. Wystarczy kilkanaście minut intensywnego spaceru każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here