czakra

Czakry to punkty energetyczne w ciele człowieka, które są powiązane z duchowością. Równowaga zachowana w tym obrębie sprzyja lepszemu samopoczuciu psychicznemu i fizycznemu. Z różnych powodów czakry nie zawsze funkcjonują w prawidłowy sposób. W związku z tym, warto co jakiś czas przeprowadzać kuracje, mające na celu odblokowanie punktów czakralnych. W tym poradniku zostały wymienione techniki, których głównym zadaniem jest przywrócenie harmonii energetycznej.

Reiki – jak pomaga odblokować czakry?

Pierwszą metodą, nad którą warto się pochylić jest Reiki. Określenie to pochodzi od dwóch wyrazów. Rei oznacza uniwersalną energię, odnoszącą się zarówno do człowieka, jak i absolutu. Z kolei Ki ma ziemia, słońce, rośliny i zwierzęta. Reiki to sztuka uzdrawiania, której głównym zadaniem jest zlokalizowanie blokad w czakrach oraz ich usunięcie.

Zabieg sprzyja odprężeniu i dobremu samopoczuciu. Reiki (dowiedz się więcej: https://szkolanumerologii.pl/reiki/)  jest doskonałym sposobem na uzupełnienie terapii farmakologicznej, zarówno w kontekście leczenia psychicznego, jak i fizycznego.

Podczas zabiegu pacjent będzie odczuwać energię przepływającą przez ciało w postaci ciepła lub mrowienia w poszczególnych odcinkach. Terapeuta w trakcie czynności będzie lokalizował i odblokowywał punkty energetyczne pacjenta. Rozmowa w trakcie procesu ułatwia i przyspiesza jego pracę. Po zakończonym zabiegu, pacjent może odczuwać zmęczenie, a jednocześnie odzyskać poczucie spokoju.

Terapia kamertonami – dlaczego warto?

Kolejną metodą obok Reiki, na którą warto zwrócić uwagę jest terapia uzdrawiania dźwiękiem. Kamertony medyczne emitują dźwięki, które oddziałują na komórki. W ten sposób można nie tylko uporządkować czakry, ale też przywrócić harmonię w obrębie wnętrza i duszy. Przeprowadzony w odpowiednich warunkach zabieg kamertonowy działa pozytywnie na samopoczucie, a także wspiera leczenie wielu poważnych schorzeń.

Regularna medytacja – jak wpływa na czakry?

Sesje oddechowe pomagają zachować harmonię między poszczególnymi punktami czakralnymi. Właśnie z tego powodu nie warto rezygnować z regularnych medytacji. Tego typu praktykę można wykonywać samemu w domu lub pod okiem specjalisty. W obu przypadkach, efektem jej praktykowania będzie dużo lepsza koncentracja, spokój i lepsze samopoczucie. Medytacja wspiera też dobre zasypianie, co ma znaczenie dla lepszej kondycji psycho-fizycznej pacjenta.

Odblokowanie czakr pozwala nie tylko cieszyć się dobrym nastrojem, ale również ogólnym zdrowiem. Właśnie z tego powodu, warto dbać o regularne oczyszczanie punktów energetycznych wybraną techniką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here