Jak wybrać sukienkę do chrztu

Przygotowanie chrztu naszego dziecka z pewnością wymaga zadbania o każdy najmniejszy szczegół. W procesie przygotowań nie można pomijać ubranka dla córeczki – najczęściej młodzi rodzice stawiają na piękne sukieneczki. Szeroka oferta sukienek do chrztu sprawia, że sprawnie dobierzemy stylizację dla naszej pociechy. Musimy pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą nam dokonać zakupu szybko i wygodnie. Jak wybrać sukienkę do chrztu? O czym warto pamiętać?

Sukienka do chrztu

Dzień chrztu świętego jest jednym z najważniejszych dni w życiu dziecka i rodziców. Uwaga całej rodziny skupia się na małym człowieku, dlatego trzeba mieć na uwadze wybór odpowiedniej sukienki do chrztu. Sukienka do chrztu powinna zostać zakupiona około trzy tygodnie lub miesiąc przed planowaną uroczystością. Dlaczego tak prędko trzeba dokonać zakupu? Do tej pory nasze dziecko ubierało zazwyczaj bawełniane ubranka codzienna, a sukienka na chrzest uszyta z tkaniny sukienkowej ma zazwyczaj inną rozmiarówkę. Niekiedy zdarza się, że rozmiar rozmiarowi nierówny i konieczna może być wymiana stylizacji. Nasze dziecka cały czas rośnie, dlatego zbyt wczesne zakupy mogą sprawić, że stylizacja będzie za mała. Zbyt późny zakup z kolei to dodatkowy stres dla rodziców.

Jak dokonać wyboru?

Sukienka do chrztu https://mkmaryla.pl/49-ubranka-do-chrztu-dla-dziewczynki jest kwestią gustu rodziców. Stajemy przed dylematem odnośnie fasonu, koloru i wzorów na sukience. Sukienkę z krótkim rękawkiem można wybrać na letni dzień. Z kolei w chłodniejszym miesiącu warto zakupić sukienkę z długim rękawem lub skompletować bolerko. Podczas przyjęcia dzięki temu zyskamy pewność, że dziecku jest wygodnie.

Chrzest święty jest symbolem oczyszczenia z grzechu pierworodnego, dlatego w trakcie mszy dziecko jest okrywane biała szatką. To znak niewinności i czystości. Klasycznym rozwiązaniem jest zatem biała sukienka do chrztu. W ostatnim czasie niezwykle modny jest też kolor ecru. Niektóre modele są dodatkowo zdobione koronkami lub perełkami, co pięknie się prezentuje.

Fason sukienka na chrzest

Jaki fason sukienki do chrztu wybrać? Pamiętajmy o tym, że wybór fasonu jest kwestią indywidualną. Najczęściej rodzice wybierają proste modele z koronką. Nie bez znaczenia są bardziej strojne sukieneczki, przykładowo z tiulem. Co ciekawe, coraz bardziej ceniona są też sukienki zdobione gipiurą. Sukienka do chrztu nie może za bardzo opinać ciała dziecka. Zazwyczaj mamy zakładają dziecku body po sukienkę, dlatego nie ma mowy o zbyt opiętej stylizacji. Centymetrów w pasie dodaje córeczce także pieluszka. Przed uroczystością musimy sprawdzić, czy dziecko nie jest skrępowane przez sukienkę. Nie możemy pomijać zapięcia sukieneczki. Dobrym rozwiązaniem są ubranka zapinane na zatrzaski, które są praktyczne i wygodne. Dzięki temu sprawnie założymy i zdejmiemy dziewczynce sukienkę. Ubranko nie uwiera dziecka i nie rozpina się.

Jak widać, proces doboru nie jest tak łatwy, jak mogłoby się zdawać. Około trzy tygodnie przez chrztem warto zaopatrzyć dziecko w piękną sukienkę do chrztu. Najbardziej klasyczne są modele białe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here