Jakie fotele do salonu barberskiego

Broda często uznawana jest za synonim męskości, w ostatnich czasach stała się również modnym elementem męskich stylizacji. Coraz więcej mężczyzn posiadających brodę zdaje sobie sprawę z tego, że aby była ona efektowna, wymaga regularnej pielęgnacji i kształtowania przez wykwalifikowanego barbera. W odpowiedzi na potrzeby męskiej części klientów, coraz więcej salonów fryzjerskich posiada specjalne strefy pielęgnacji męskiego zarostu. Dużą popularnością cieszą się również salony fryzjerskie stworzone typowo dla mężczyzn, czyli barber shopy.

Ważnym elementem każdej strefy pielęgnacji męskiego zarostu jest fotel o odpowiednich parametrach. Fotel barberski to specjalnie zaprojektowany model, którego zadaniem jest zapewnienie komfortu klientom oraz umożliwienie fryzjerowi wygodnej i ergonomicznej pracy. Jaki fotel barberski wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę kupując ten rodzaj fotela? 

Czym jest fotel barberski?

Głównym elementem wyróżniającym fotel barberski jest jego konstrukcja, która ma na celu ułatwienie fryzjerowi dbanie o brodę klienta. Fotel powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiednio regulując oparcie lub siedzisko, barber mógł swobodnie wykonywać strzyżenie. Źle dobrany fotel może utrudnić pracę fachowca, co pośrednio może przełożyć się na jakość wykonywanej usługi. Najważniejsze aby fotel był dobrej jakości, gdyż to właśnie solidność i wytrzymałość gwarantuje komfort klienta oraz fryzjera. Sprawdź fotele barberskie na: https://salonova.pl/fotele-barberskie.

Jakie funkcje powinien posiadać fotel barberski?

Fotele są jedną z głównych wizytówek salonu. Warto zainwestować w dobry fotel barberski, który sprawi, że klient spędzając na nim dużo czasu w specyficznej pozycji, nie będzie odczuwał dyskomfortu. Co więcej, barber powinien mieć zapewnioną swobodę działania i odpowiednie pole manewru. 

Na co więc zwrócić uwagę, wybierając jeden z wielu modeli foteli dla brodaczy? Najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniej wielkości mebla do salonu. Ciężki, masywny model, choć z pewnością będzie prezentował się efektownie, niekoniecznie sprawdzi się w małym salonie, ograniczając jego przestrzeń, a tym samym utrudniając pracę fryzjerowi. 

Równie ważne są parametry techniczne fotela, takie jak hydrauliczna regulacja wysokości, czy opcja blokady wybranego położenia. Fotel barberski powinien posiadać opcję regulacji kąta pochylenia. Aby dokładnie wykonać golenie lub prawidłowo przystrzyc brodę, często wymagane jest ułożenie fotela w pozycji półleżącej. Zarówno podnóżek, jak i zagłówek, powinny posiadać opcję regulacji wysokości. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w model fotela posiadający podłokietniki, znacznie poprawimy komfort klienta. Wybierając fotel dla brodaczy warto mieć na uwadze również komfort pracownika, który wiele godzin spędza na stojąco, a konieczność ciągłego schylania się i dostosowywania do wzrostu klienta może dodatkowo utrudnić wykonywaną pracę. 

Kolejną cechą odpowiednio dobranego fotela barberskiego jest jego podstawa. Na rynku dostępne są modele foteli na kółkach, jednak w przypadku foteli barberskich stabilność jest ich kluczowym elementem. Najlepiej sprawdzi się duża i masywna, łatwa w czyszczeniu podstawa w kształcie koła lub kwadratu.

Nie bez znaczenia jest wartość higieniczna fotela barberskiego, czyli jego wykończenie. Fotel obszyty skórą ekologiczną znacznie lepiej spełni wymogi sanitarne niż model pokryty tradycyjną tkaniną,  gdyż jest dużo łatwiejszy do utrzymania w czystości.  

Fotel barberski: ważny jest design!

Pielęgnacja męskiego zarostu to nie tylko domena barber shopów. Wiele tradycyjnych salonów fryzjerskich posiada również specjalne strefy barberskie. Oba miejsca mogą równie dobrze spełniać swoją funkcję pod warunkiem, że znajduje się w nich odpowiednio dobrane wyposażenie. Dodatkowym atutem takich zakątków pielęgnacji męskiej urody jest odpowiednia oprawa. Kolor obić foteli, materiał, z którego są wykonane, powinny być dobrane w taki sposób, aby pasowały do wzorniczej koncepcji wyznaczonej strefy męskiej lub do ogólnej aranżacji barber shopu. Chociaż design fotela barberskiego ma bardzo duże znaczenie, to zbyt jasne kolory obić nie są praktycznym rozwiązaniem. Producenci foteli fryzjerskich posiadają w sprzedaży specjalne jednorazowe folie ochronne, które mogą dodatkowo ochronić mebel przed zabrudzeniem i są praktycznym i higienicznym rozwiązaniem dla obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych.

Podsumowanie 

Decydując się na zakup fotela barberskiego, trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników. Kwestie techniczne, walory estetyczne oraz wymogi sanitarne to kluczowe elementy odpowiedniego fotela dla brodaczy. Ważne, aby mebel był tak dobrany, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę ze względu na tą wybraną grupę klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here