Jakie składniki powinny znajdować się w diecie pracujących umysłowo

Praca umysłowa wymaga wysiłku i skupienia. Niestety nie jest to tak łatwe jak może się WYDAWAĆ. Osoby pracujące umysłowo doskonale zdają sobie sprawę, że często po kilku godzinach wydajność organizmu i skupienie mózgu znacząco spada, przez co praca staje się trudna, a efektowność maleje. Jednak jest sposób na to, by zachować świadomość umysłu przez długi czas. Blog dietetyczny podpowiada, że konieczne jest spożywanie określonych składników odżywczych, które mają ogromny wpływ na pracę mózgu i całego układu nerwowego. Przekonaj się, jakie składniki koniecznie powinny znajdować się w Twojej diecie.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Najważniejsze dla układu nerwowego są kwasy tłuszczowe omega-3. Są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania centralnego systemu nerwowego. Ich regularne spożywanie poprawia ukrwienie mózgu, a co więcej usprawnia przesyłanie sygnałów nerwowych. Nie można zapomnieć o tym że jest to składnik, który poprawia samopoczucie, a co więcej stymuluje układ hormonalny do zwiększania wydzielania hormonu szczęścia. Blog dietetyczny podpowiada, że kwasy omega-3 są niezbędne w diecie osób starszych, do utrzymania dobrej formy umysłowej. Jest równie ważny dla dzieci i kobiet w ciąży – wpływa na procesy kształtowania i rozwoju mózgu i układu nerwowego. Jego regularne spożywanie poprawia zdolność do kreatywnego myślenia.

Witaminy z grupy B

To składniki odżywcze, które są niezbędne do zachowania prawidłowej pracy układu nerwowego. Niedobór witamin z grupy B może doprowadzić do problemów ze skupieniem, pamięcią, a także zwiększenia podatności organizmu na stres. Witamina B1 pozwala zachować lepszą odporność na stres, a co więcej zwalcza uczucie przemęczenia. Witamina B2 poprawia poziom dotlenienia komórek mózgowych i dodaje energii. Witamina B3 usprawnia pracę mózgu i układu nerwowego. Witamina B6 odpowiedzialna jest za prawidłową pracę metabolizmu, ułatwia również zachowanie równowagi emocjonalnej.  Witamina B 9, B21 i B7 potrzebne do spowolnienia procesów starzenia się mózgu. Dzięki temu możliwe jest zachowanie dobrej kondycji umysłowej przez długie lata.

Woda

Osoby pracujące umysłowo powinny regularnie nawadniać organizm. Woda jest potrzebna do prawidłowej pracy mózgu i sprawnego przepływu impulsów nerwowych. Blog dietetyczny podpowiada, że najlepsza jest woda mineralna, napoje izotoniczne lub napary ziołowe.

Wszystkie te składniki są potrzebne do tego, by mózg działał sprawnie, a jego praca nie została spowolniona lub zaburzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here