Kremu z filtrem używaj nie tylko latem.

Choć każdy z nas stara się latem złapać jak najwięcej promieni słonecznych, to nie jest tajemnicą, że nie służą one naszej skórze. Dlatego też po lecie warto szczególnie o nią zadbać. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry o każdej porze roku?

Krem z filtrem? Przez cały rok!

Kremów z filtrem najczęściej używamy w porze letniej, chroniąc tym samym naszą skórę przed poparzeniami. Niemniej jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że powinniśmy aplikować kremy z filtrem o każdej porze roku, a nie tylko latem. Nasza skóra nie lubi bowiem słońca, które nadmiernie ją wysusza. Co więcej, promienie słoneczne mogą spowodować poparzenie nawet zimą! Dlatego też warto nakładać przynajmniej cienką warstwę kremu z filtrem na każdy element ciała, który pozostaje odsłonięty. Doskonałym wyborem będzie krem pharmaceris w Melacyd, który nie tylko posiada wysoki faktor, ale również redukuje przebarwienia skórne. W przypadku skóry twarzy należy wybierać preparaty, które można stosować pod makijaż.

Odpowiednie nawilżenie i nawodnienie

Po wakacjach nasza skóra zwykle jest przesuszona i odwodniona, dlatego też musimy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Kosmetyki, które wybieramy do codziennej pielęgnacji, powinny zawierać:

  • masło Shea,
  • kwas hialuronowy,
  • alantoninę,
  • D-panthenol,
  • witaminę A i E.

Pamiętajmy również o tym, aby nawilżać skórę od środka. Wystarczy, że będziemy wypijać 2 litry płynów dziennie, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom nawodnienia. Wpływa on pozytywnie na wiele układów w naszych organizmie, ale również na skórę. Zadbajmy również o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w sezonie grzewczym.

Odżywienie skóry

Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że przebywanie na słońcu przyspiesza proces fotostarzenia skóry, to jednak nie potrafimy odmówić sobie opalania się. Na szczęście istnieją sposoby, aby nie tylko odżywić naszą skórę, ale również przywrócić jej prawidłową ochronę hydrolipidową. W tym celu powinniśmy stosować kosmetyki, które zawierają:

  • witaminy,
  • antyoksydanty,
  • probiotyki,
  • wyciągi roślinne.

Na szczególną uwagę zasługuje skóra wokół oczu, gdyż to właśnie w tych okolicach najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby chronić ten delikatny obszar, możemy postawić na maski całonocne czy serum do powiek.

Po pomoc do apteki

Czasami nawet najlepszy kosmetyk nie zadziała, jeśli nie zadbamy o prawidłowe nawilżenie skóry od wewnątrz. Poza odpowiednim nawadnianiem skóry, warto sięgnąć po preparaty z witaminami i składnikami, które odżywią skórę od środka. Możemy je kupić w aptekach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Większość z nich jest dostępna bez recepty. Poszukując najlepszych cen w aptekach internetowych, warto porównać je przy pomocy serwisu gdziepolek. Pamiętajmy jednak, że w przypadku braku oczekiwanych efektów wynikających z nawilżania i odżywiania skóry, warto skonsultować się z kosmetologiem bądź dermatologiem. Być może w naszym przypadku dobrym rozwiązaniem będą proste zabiegi, dzięki którym nasza skóra odzyska dawny blask i piękny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here