Kto jest właścicielem sieci T-Mobile?
Kto jest właścicielem sieci T-Mobile?

Właścicielem sieci T-Mobile jest niemiecka firma Deutsche Telekom AG.

Historia T-Mobile i jej właścicieli

T-Mobile to jedna z największych sieci telekomunikacyjnych na świecie. Została założona w 1990 roku w Niemczech jako Deutsche Telekom AG. Od tamtej pory firma przeszła wiele zmian, a jej właściciele zmieniali się kilka razy.

Początkowo Deutsche Telekom AG była własnością niemieckiego rządu. W 1995 roku firma została sprywatyzowana i jej akcje trafiły na giełdę. W ciągu kilku lat Deutsche Telekom AG stała się jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie.

W 2001 roku Deutsche Telekom AG przejęła amerykańską firmę VoiceStream Wireless, która działała pod marką T-Mobile USA. Dzięki temu przejęciu Deutsche Telekom AG stała się właścicielem jednej z największych sieci telekomunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

W 2002 roku Deutsche Telekom AG zmieniła nazwę swojej amerykańskiej filii na T-Mobile USA. W ciągu kilku lat T-Mobile USA stała się jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

W 2013 roku Deutsche Telekom AG sprzedała swoją brytyjską filię, T-Mobile UK, firmie EE. W tym samym roku Deutsche Telekom AG podpisała umowę z firmą MetroPCS, która działała jako operator telekomunikacyjny w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej umowie T-Mobile USA stała się jeszcze większa.

W 2018 roku Deutsche Telekom AG podpisała umowę z firmą Sprint, która działała jako operator telekomunikacyjny w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej umowie T-Mobile USA stała się jeszcze większa i stała się trzecim co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie Deutsche Telekom AG jest właścicielem T-Mobile USA, a także T-Mobile Polska, T-Mobile Czechy, T-Mobile Austria, T-Mobile Holandia, T-Mobile Słowacja, T-Mobile Chorwacja, T-Mobile Albania, T-Mobile Macedonia Północna, T-Mobile Bułgaria, T-Mobile Rumunia, T-Mobile Węgry, T-Mobile Słowenia, T-Mobile Serbia i T-Mobile Grecja.

Deutsche Telekom AG jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Firma działa w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 200 tysięcy pracowników. W 2020 roku Deutsche Telekom AG osiągnęła przychody w wysokości 101 miliardów euro.

Właścicielami Deutsche Telekom AG są akcjonariusze, którzy posiadają akcje firmy. Największym akcjonariuszem Deutsche Telekom AG jest niemiecki rząd, który posiada 14,5% akcji firmy. Pozostałe akcje są w rękach prywatnych inwestorów.

Podsumowując, T-Mobile to jedna z największych sieci telekomunikacyjnych na świecie, a jej właścicielem jest Deutsche Telekom AG. Firma ta działa w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 200 tysięcy pracowników. Deutsche Telekom AG jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie i osiąga roczne przychody w wysokości ponad 100 miliardów euro.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Kto jest właścicielem sieci T-Mobile?
Odpowiedź: Deutsche Telekom AG jest właścicielem sieci T-Mobile.

Konkluzja

Właścicielem sieci T-Mobile jest niemiecka firma Deutsche Telekom AG.

Właścicielem sieci T-Mobile jest spółka PTC Sp. z o.o. Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.badgersnest.pl/ w celu uzyskania dodatkowych informacji. Oto link tagu HTML do strony: https://www.badgersnest.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here