apteka internetowa

Domowa apteczka powinna zawierać preparaty przynoszące ulgę w razie nagłego zatrucia czy bólu głowy. Przekonaj się, w co dokładnie ją wyposażyć, by zapobiegać występowaniu przykrych dolegliwości.

Oprócz leków koniecznie zaopatrz się w środki opatrunkowe i plastry, które zabezpieczą ranę kłutą lub ciętą. Należy pamiętać również o dzieciach i zgromadzić takie leki, które przyniosą ulgę maluchom podczas gorączki czy bólu brzucha.

Dobrym rozwiązaniem jest sporządzenie listy, według której będziesz uzupełniać brakujące preparaty. Zamówienia warto składać w aptecznych punktach internetowych, które mają bogatszą ofertę i bardziej konkurencyjne ceny. Sprawdzona apteka internetowa może stać się Twoją ulubioną.

Co powinno znaleźć się w domowej apteczce?

Przede wszystkim produkty, które są potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach domowych. Weź pod uwagę różny charakter dolegliwości, kiedy wyposażasz domową apteczkę.

Środki przeciwbólowe

Podstawowe preparaty przeciwbólowe to Ibuprofen i Paracetamol. Pierwszy z nich pomaga przy migrenach, bólach miesiączkowych, reumatoidalnym zapaleniu stawów i podczas przeziębień. Drugi ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest słabszy niż Ibuprofen i nie działa przeciwzapalnie. Stosuje się go, gdy dokuczają Ci bóle głowy, mięśni, stawów i zębów. Paracetamol mogą przyjmować zarówno dorośli, jak i dzieci, a w wielu przypadkach także kobiety w ciąży i w trakcie karmienia. Oba leki działają już po 30 minutach od zażycia i są łagodne dla serca i żołądka. Nie kumulują się w organizmie, ponieważ są wydalane z moczem.

Leki przeciwgorączkowe

Osoby dorosłe mogą zaopatrzyć się w kwas acetylosalicylowy, czyli popularną aspirynę, która doskonale redukuje gorączkę, stany zapalne, rozrzedza krew i zapobiega powstawaniu zakrzepów. Ponadto skutecznie zmniejsza ból grypowy, reumatyczny, mięśniowy i głowy. Z gorączką poradzą sobie także takie leki jak Ibuprofen i Paracetamol. Jeżeli w domu przebywają dzieci, warto dobrać środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe do ich wieku. W przypadku maluszków sprawdzą się zawiesiny i czopki.

Preparaty na zatrucia pokarmowe

Do usuwania dolegliwości przewodu pokarmowego przyda się węgiel leczniczy lub Diosmektyn, zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dzieci. Do zatrzymania biegunki odpowiedni będzie Laremid, ale w domowej apteczce powinny znaleźć się także preparaty odbudowujące florę bakteryjną, czyli probiotyki, np. Asecurin oraz elektrolity, czyli tzw. produkty nawadniające, jak Oxeo ORS.

Środki na przeziębienie

To głównie saszetki łagodzące objawy przeziębienia oraz witamina C, która jest podstawowym panaceum podczas grypy i zapalenia dróg oddechowych. Warto mieć krople do nosa, ułatwiające oddychanie w czasie przeziębień, a także pastylki do ssania, kiedy boli i piecze gardło. W aptece dostępne są także spraye do nosa i gardła oraz płukanki, do których zalicza się także wodę morską.

Ponadto należy pamiętać o preparatach na ukąszenia, które przydadzą się zwłaszcza latem, lekach alergicznych, jeśli jesteś uczulony na pylenie roślin oraz podstawowe opatrunki – bandaże, waciki, opaski uciskowe i plastry różnej wielkości. Koniecznie należy zadbać o wodę utlenioną, do przemywania ran oraz maści na stłuczenia.

Kluczowa jest także kontrola dat ważności wszystkich leków, ponieważ stosowanie ich po terminie nie jest wskazane ze względów bezpieczeństwa. Praktycznym rozwiązaniem jest, jeśli całe wyposażenie domowej apteczki znajduje się w jednym miejscu. Można kupić specjalne pudełko lub torbę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za apteczkę służyło plastikowe pudełko, przechowywane w miejscu suchym i zacienionym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here