Niezwykłe palarnie kawy w Polsce

0
457

Rewolucja kawy trzeciej fali ma się dobrze. Zainteresowanie kawą rośnie, konsumenci zwracają uwagę na pochodzenie kawy, obróbkę ziaren czy sposób wypalenia. Wzrost świadomości konsumenckiej spowodował, że kawy speciality zaczęły rosnąć w siłę, a wraz z kawą w Polsce na popularności zyskiwały palarnie kawy, szczególnie te, które w wyjątkowy sposób podchodziły do tego energetyzującego trunku.

Status polskich palarni

W każdym regionie Polski jest przynajmniej jedna palarnia, którą warto się zainteresować. W województwie Opolskim jest to Hard Beans. Na Śląsku Proper. W samym sercu kraju uwagę przykuwa palarnia Hyab. Można tak wymieniać bez końca.  Jednakże w województwie Lubelskim jest to palarnia Coffee and Sons, która wyróżnia się na tle wymienionych i warto powiedzieć o niej kilka słów.

Kawa i nie tylko

Zaawansowani kawosze o dziwo, nie interesują się tylko kawą. Jasne, wszystkim nam zależy na pełnym body, klarowności naparu, by jak najlepiej wyciągnąć pożądane przez nas nuty, jednak kawa to coś więcej. Chodzi o całą otoczkę z tym związaną. Poza kawą ważne jest też to, jak inni do niej podchodzą. Czy ryzykują, poddają się ciekawym eksperymentom, by wydobyć z kawy to, co najlepsze? Jednym słowem, ważni są — ludzie. Bo nic nie smakuje tak dobrze, jak kawa, którą zajmują się pasjonaci.

Kawa we krwi

Palarnia https://coffeeandsons.pl/ wyróżnia się najbardziej wśród polskich palarni. Czemu? Bo im kawa płynie we krwi. Kawą zajmuje się cała rodzina! Jest to rodzinny biznes, jedyny taki w Polsce. Każdy członek rodziny ma tam swoje miejsce. Mama od spraw organizacyjnych, tata, który dba o ziarna i to, by były jak najlepiej wypalone i syn od którego, to wszystko się zaczęło. Opiekują się ziarnem od samego początku. Cała rodzina pasjonatów, no czy to nie brzmi wspaniale? Zdecydowanie warto spróbować ich kawy. Oczywiście w ich ofercie znajdziemy kawę bezkofeinową, kawę, która idealnie nadaje się pod przelewy, jak i kawy do ekspresu. Jak myślicie, czy mają kawę, której nuty smakowe kojarzą się z rodzinnym domem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here