Obrazy do salonu

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem i często to właśnie w tej części mieszkania można pozwolić sobie na efektowne dekoracje. Od lat za klasykę uznaje się obrazy, które zawsze intrygują i przyciągają uwagę. Warto jednak pamiętać, że taka ozdoba ściany powinna pasować do ogólnego stylu pomieszczenia. Sprawdź, jaki kierunek w malarstwie sprawdzi się w twoim salonie.

Nastrojowy impresjonizm i klimaty rustykalne

W pomieszczeniach nawiązujących do wiejskich klimatów idealnie sprawdzą się obrazy z okresu impresjonizmu. Klasyczny styl rustykalny czy też romantyczny styl prowansalski idealnie współgrają z nastrojowymi pejzażami w pastelowych odcieniach i z delikatnymi, jakby rozmytymi liniami. Fragment lawendowego pola na pewno będzie świetnym dopełnieniem aranżacji inspirowanej wystrojem domów we francuskiej Prowansji.

Ponadto impresjonistyczne obrazy skupiają się na pozytywnych aspektach życia, co było odpowiedzią twórców reprezentujących ten kierunek na styl realistyczny. Takie sielankowe motywy idealnie wpisują się zatem w rustykalne klimaty, które są pewnego rodzaju pochwałą sielskiego życia na wsi. Na dodatek nastrojowe pejzaże i motywy kwiatowe świetnie współgrają z nawiązaniami do natury, które są obecne w stylu prowansalskim i rustykalnym.

Geometryczny minimalizm i industrialne wnętrza

Od kilku lat jednym z najgorętszych trendów w świecie aranżacji mieszkań jest styl industrialny, nazywany często stylem loftowym. Salon urządzony w tym stylu ma nieco surowy charakter, który nawiązuje nieco do wyglądu fabryk, będących inspiracją dla jego twórców. W takich wnętrzach panuje minimalizm, a głównymi motywami są geometryczne kształty. Co ciekawe, w bardzo podobny sposób można by opisać malarstwo minimalistyczne.

Nie powinno to jednak być dużym zaskoczeniem, ponieważ zarówno obrazy w nurcie minimalistycznym, jak i styl industrialny w wystroju wnętrz, mają swoje początki w latach 60. XX wieku. Na dodatek oba kierunki powstały w Stanach Zjednoczonych. W loftowym salonie po prostu nie może zabraknąć minimalistycznego obrazu z bogatej oferty internetowej galerii sztuki Touch of Art.

Szalony pop art i salon w stylu vintage

Prawdopodobnie każdy chociaż trochę kojarzy nieco abstrakcyjne obrazy z Marylin Monroe autorstwa Andy’ego Warhola. To właśnie ten artysta jest zdecydowanie najbardziej znanym przedstawicielem kierunku pop art. Niebanalne koncepcje, zabawa kolorami i inspiracja światem komiksu to kwintesencja malarstwa, które jest niemal symbolem konsumpcjonizmu i materializmu Stanów Zjednoczonych z okresu lat 60. XX wieku.

Z kolei spora część wnętrz w stylu vintage również jest inspirowana latami sześćdziesiątymi ubiegłego wieku. Co więcej, bardzo często można spotkać się z nawiązaniami właśnie do wystroju amerykańskich mieszkań z tego okresu. Obrazy pop art można zatem uznać za naturalne dopełnienie aranżacji w stylu vintage w klimacie powojennej Ameryki. Taka dekoracja na penwo ożywi każdy salon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here