Ozdób dom plakatem

0
528

Stylowa aranżacja wnętrza, która podkreśli indywidualny styl mieszkańców, to wyzwanie przed którym stają wszyscy ci, którzy wybudowali dom, kupili mieszkanie w bloku albo po prostu przeprowadzili remont. Każdy chciałby, żeby jego własne cztery ściany były nie tylko przytulne, ale także modne i urządzone ze smakiem. Jedni wolą designerski styl industrialny, inni idą w łagodną, skandynawską nowoczesność, podczas gdy całkiem spora rzesza osób wybiera wnętrza rustykalne albo klasyczne i glamour. Niezależnie jednak od zapatrywań na rodzaj mebli czy koloryt ścian, należy zadbać także o dodatki. W salonie może to być chociażby plakat czarno biały, który dzięki swojej monochromatyczności nie będzie się gryzł z otoczeniem, a jedynie delikatnie je podkreśli.

Plakaty to nie tylko pstrokacizna z gazetek dla nastolatków i z koncertów

Zresztą, młodzież już dawno przestała rzeczone gazetki kupować, ponieważ wyparł je Internet. Mimo wszystko plakaty dalej kojarzą się wielu osobom z krzykliwymi zdjęciami przedstawiającymi ulubione gwiazdy filmu i estrady. W rzeczywistości produkowane aktualnie czarno białe plakaty to niewielkie dzieła sztuki, często niezwykle minimalistyczne i dające się wpasować do pokojów o zróżnicowanej stylistyce.

Częstokroć taki plakat czarno biały przedstawia jedynie mniej lub bardziej geometryczne wzory, nierzeczywiste i surrealistyczne, ale jednocześnie w niezwykły sposób kojące wzrok patrzącego nań człowieka. Są oczywiście także wzory bardziej realistyczne, przedstawiające na przykład postaci ludzkie lub zwierzęce, a także faunę. Łączy je wszystkie czerń, biel i mocna kreska, która będzie się doskonale prezentować zarówno w skandynawskim pokoju dziennym, jak i urządzonym w zgodzie z filozofią glamour gabinecie.

Znani artyści w przystępnych cenach

Czarno białe plakaty, które można spotkać w sklepach, to często dzieła uznanych na całym świecie artystów grafików, którzy tworzą nie tylko na potrzeby wnętrz, ale także dla znanych marek. Ich  prace często można także podziwiać w muzeach sztuki nowoczesnej. Dlatego należy wziąć pod uwagę fakt, że plakat to dziś kawałek prawdziwej sztuki, która nikomu nie powinna wydawać się nazbyt błaha, żeby ozdobić domowe ściany.

Dodatkowym plusem, jaki ma plakat czarno biały, jest ponadto z pewnością jego atrakcyjna cena. Podczas gdy piękne obrazy mogą kosztować nawet wiele tysięcy złotych, a i reprodukcje nie są tanie, piękne plakaty można z łatwością dostać już za kilkadziesiąt złotych. To wspaniałe rozwiązanie dla osób oszczędnych oraz dla tych, którzy lubią często zmieniać wystrój i nie chcieliby na niego wydać majątku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here