Print moro nadal w trendach

Look w klimacie militarnym nadal pozostaje w modzie. Jest szczególnie widoczny, jeśli pod uwagę weźmiemy modę uliczną, swobodną, sportową, ale z tzw. pazurem. Jak nosić moro? Z czym łączyć ubrania, które zawierają ten print?

Historia moro

Jeszcze do niedawna motyw moro zarezerwowany był dla mundurów wojskowych, dzisiaj z powodzeniem wykorzystywany jest również na odzieży dla cywilów. Na początku upodobali sobie ten wzór mężczyźni, obecnie print moro chętnie wybierają także panie. Okazuje się, że odpowiednie zestawienie poszczególnych elementów garderoby pozwala tworzyć niebanalne komplety, również na specjalne, uroczyste okazje.

Moda na moro nie przemija. Ten wzór na stałe wpisał się już do sezonowych kolekcji światowych projektantów. Print moro chętnie wykorzystywany jest w kolekcjach jesiennych i zimowych, ale też tych typowo wakacyjnych. Ponieważ stał się już uniwersalny i ponadczasowy, śmiało można nabywać kurtki moro damskie, spodnie czy bluzki z tym motywem, a te zaliczane są już do klasyki.

Jak nosić moro?

Aby moro nie przytłaczało i nie stanowiło zbytniego wyróżnika codziennych outfitów, warto stawiać na ten wzór jako element jedynie ozdobny, minimalny. Cała stylizacja moro na dodatek zestawiona z glanami, może naprawdę wyglądać zbyt ciężko, ale już spódniczka moro z falbankami założona do gładkiej, białej koszulki polo, będzie świetnym kompletem na lato.

Moro nie pogrubia, za to na pewno tuszuje różne mankamenty sylwetki. Najczęściej na ten print decydują się osoby, które chcą ukryć nadmierne kilogramy, tym bardziej że wzór ten wykorzystywany jest zazwyczaj w ubraniach o kroju oversize.

Z czym łączyć moro?

Moro pasuje do ciężkich butów, ale i delikatnych sandałków, wiele zależy od pozostałych elementów ubrania i dodatków codziennej stylizacji. Ten print pasuje praktycznie w zestawieniu z każdym kolorem – biel nada delikatności i lekkości, czerń nieco zbalansuje różnorodność i pstrokatość outfitu. Moro świetnie komponuje się z kolorami neonowymi, szczególnie zielenią i odcieniem żółtym. Jeśli decydujemy się na ten motyw, pozostałe ubrania powinny być raczej gładkie. Nigdy też nie zestawiajmy moro na bluzce i spodniach jednocześnie. Ten wzór jest na tyle intensywny, że może zbytnio przytłoczyć.

Co ciekawe, moro coraz chętniej stanowi dekor nie tylko ubrań. Bez problemu w najnowszych kolekcjach znajdziemy również stylowe dodatki, jak torebki, plecaki, apaszki czy buty. Warto z nich korzystać, aby nieco ożywić basicowe stylizacje.

Pamiętajmy, aby codzienne ubrania wybierać nie tylko zgodnie z obowiązującymi trendami. Najważniejsze jest dopasowanie poszczególnych elementów do naszego gustu, stylu, trybu funkcjonowania. Nie każdy musi lubić moro, nie każdemu jest w nim do twarzy. I chociaż jest to wzór już powszechny i uniwersalny, to oczywiście nie trzeba się na niego decydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here