Rynek nieruchomości w Pruszczu Gdańskim

Pruszcz Gdański to niewielkie miasteczko, które graniczy z Gdańskim. Z roku na rok przybywa w nim mieszkańców, a wpływ ma na to atrakcyjne położenie, duży nacisk na inwestycje oraz atrakcyjne ceny nieruchomości.

Osoby zmęczone dużą aglomeracją odnajdą tutaj spokój i szereg ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Ile kosztują nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim? Sprawdzamy.

W Pruszczu Gdańskim ostatnimi czasy bardzo dużo inwestuje się w technologię. Miasto pozyskuje fundusze, które wykorzystuje w rozwój, a także budżet obywatelski. Podczas prowadzonych prac archeologicznych odkryto tutaj faktorię, czyli koniec szlaku bursztynowego. Obecnie to jedna z atrakcji turystycznych przyciągająca zwiedzających. Osoby szukające kameralnego miejsca do życia znajdą w Pruszczu sprzyjającą atmosferę. Szczególnie że ceny mieszkań są znacznie przystępniejsze niż w sąsiednim Gdańsku lub innych nadmorskich kurortach.

Ile kosztują nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim?

Pruszcz rozwija się bardzo dynamicznie, nie tylko pod względem biznesowym i ekonomicznym, ale także mieszkaniowym. Do zagospodarowania są 3 duże inwestycje, dysponujące w sumie 166-cioma lokalami. Średnia cena nieruchomości to 306 213,74 zł. Za metr kwadratowy musimy zapłacić ok. 6 159,16 zł. Choć kwota ta jest nadal wysoka to w porównaniu z pobliskimi kurortami nadal prezentuje się korzystniej. Rozwijająca się turystyka sprawia, że coraz bardziej opłacany jest wynajem mieszkania. Jednak warto traktować taką opcję jako dodatek niż opierać na niej comiesięczny zysk.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

Nowe mieszkania w Pruszczu Gdańsku zwykle mają metraż ok. 51,77 m2. To wielkość, którą też najchętniej wybierają inwestorzy. Na takiej powierzchni możliwa jest budowa dwóch komfortowych pokoi, co w zupełności wystarczy do wygodnego życia dla singla, pary czy młodej rodziny. W mieście znajdziemy także liczne lokale 3- i 4-pokojowe, które idealnie sprawdzą się dla większej rodziny, która chce na dłużej osiedlić się w Pruszczu.

Jak żyje się w Pruszczu Gdańskim?

Bliskość Gdańska jest dużą zaletą mieszkania w Pruszczu Gdańskim. Pozwala zdecydować o tym, gdzie budować karierę zawodową i daje tym samym większe możliwości zatrudnienia. Autostrada A 1 przyczyniła się do tego, że w Pruszczu powstała Bałtycka Strefa Inwestycyjna. Swoje magazyny i zakłady produkcyjne mają tu firmy z branży elektronicznej, spożywczej, magazynowej, odzieżowej  i metalowej. Szybki dostęp do morza i plaży oraz wszelkich atrakcji sprawia, że mieszkając w kameralnym mieście można nadal w pełni korzystać z oferty kurortu. Do Gdańska dostaniemy się w 30 minut autobusem, 17 minut samochodem i 10 minut koleją. Warto zaznaczyć, że w rejonie jakość dróg jest naprawdę świetna. Sam Pruszcz jest bardzo atrakcyjny turystycznie i sprzyja spędzaniu czasu na zwiedzaniu, spacerowaniu czy wycieczkach rowerowych. Odpocząć możemy nad przepływającą przez miasto rzeką Radunia. Wypoczniemy w jednym z parków: Centralnym, Trójkątnym lub Faktorii – Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym. Na mieszkańców czeka także wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowo-sportowych. W mieście działa symfoniczna Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here