Technik OZE

OZE nie ma długiego stażu, ale zarówno w Polsce, jak i na świecie jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż. W Polsce w gospodarstwach domowych coraz częściej pojawiają się panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. To niejedyne sposoby na energię z natury, specjaliści od odnawialnych źródeł już mają ręce pełne roboty, a przy tym dobre wynagrodzenie. W jednej ze szkół dla dorosłych kurs oferowany jest w formie zajęć online. Jak przebiega? Kto może się zapisać?

Jakie umiejętności ma technik OZE?

Na kurs online w Szkole Partnerskiej Viessmann mogą zapisać się osoby, które mają ukończoną szkołę średnią. Nie jest wymagany określony profil szkoły, może być to liceum bądź technikum. Co ważne, nie wymagają zdanej matury.

Technik OZE w bardzo dużym skrócie ujmując jego obowiązki, zajmuje się instalacjami i urządzeniami, które czerpią energię z wiatru, gleby, ziemi i wody. Projektuje, montuje, sprawuje opiekę nad nimi. Oczywiście w zależności od stanowiska może zajmować się doradztwem bądź montażem, bądź serwisem. Obszar pracy jest szeroki. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej znajduje zatrudnienie na różnych stanowiska, począwszy od odpowiedzialnych (samodzielnych) po ogniwo zespołu. Więcej informacji na temat umiejętności techników OZE znajdziesz pod tym linkiem: http://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/technik-oze-informacje/. Przed specjalistą od ekologicznych źródeł energii stoi szereg zadań. Dlatego praca z pewnością nie będzie nudna.

Ile trwa kurs OZE przez internet?

Kurs przez internet w Szkole Partnerskiej Viessmann trwa 3 semestry, czyli 1,5 roku. Wykłady odbywają siew godzinach popołudniowych/wieczornych. Istnieje również możliwość odsłuchania wykładów w późniejszym czasie. By uczestniczyć w wykładach, nie ma dużych wymagań co do sprzętu. Wystarczy laptop z internetem (najlepiej stałe łącze dla komfortu). Można korzystać również ze smartfona. Niezbędne są również słuchawki bądź głośnik.

Szkoła Partnerska Viessmann wydaje komplet dokumentów po ukończeniu edukacji i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów. Oprócz dyplomu również dokumenty potwierdzające kwalifikacje, akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dyplom technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej otwiera drzwi do pracy w Polsce i za granicą.

Kurs obejmuje dwa egzaminy. Są one organizowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Składają się z teorii oraz praktyki. W Przypadku oblania jednego z nich podchodzi się wyłącznie do niezdanego egzaminu w kolejnym terminie.

W Szkole Partnerskiej Viessmann organizowane są zajęcia dodatkowe z montażu urządzeń marki Viessmann. Dla słuchaczy szkoły są bezpłatne. Trwa nabór na nowy semestr, zapisz się przez internet.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here