Wyprawka szkolna

Koszt wyprawki szkolnej może być dość kosztowny i stanowić wyzwanie dla gospodarstw domowych po wakacjach. Koszt zakupu zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych może sięgać setek złotych. Do tego dochodzą dodatkowe wydatki, takie jak obiady czy zajęcia pozalekcyjne. Pandemia sprawiła, że ostatnie dwa lata były wyjątkowe. Każdy rodzic wie, że istnieje możliwość nauki zdalnej. To podwaja koszty wysłania dziecka z powrotem do szkoły. Jaki jest koszt wyprawki szkolnej? Czy można wydać mniej? Mamy na to odpowiedź. Wyprawka szkolna 2021 – sprawdź listę potrzebnych rzeczy.

Kształcenie zdalne lub hybrydowe – nikt nie jest pewien

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nasze dzieci będą mogły codziennie uczęszczać do szkoły. Cały czas słyszymy o nowych wirusach i musimy mieć pewność, że nasze dzieci będą dobrze czuły się z nauką zdalną. Wielu rodziców pożyczało komputery ze szkoły lub udostępniało swój sprzęt w 2020 i 2021 roku. Nie było to idealne rozwiązanie, więc teraz coraz częściej decydujemy się na zakup sprzętu. Wybór na rynku jest bardzo duży, więc często zdarza się polegać na opiniach znajomych lub informacjach w internecie.

Co jest mi potrzebne?

Na początku warto stworzyć listę zakupów. Wyprawka szkolna to prosty sposób, aby uporządkować swoje potrzeby i zdecydować, czy wszystko, co wypisaliśmy jest niezbędne dla naszych dzieci. Dobrym pomysłem jest podzielenie wyprawki szkolnej na dwie części: jedną na zajęcia w szkole, drugą na zajęcia poza szkołą.

1. Wyposażenie na zajęcia szkolne

Na stronie internetowej szkoły zazwyczaj znajduje się lista przedmiotów, które można przynieść do szkoły. Jednak większość placówek udostępnia ją dopiero w drugiej połowie sierpnia. W większości szkół na stronie internetowej dostępny jest tylko zestaw szkolny dla pierwszoklasistów. Nauczyciele będą mogli udzielić informacji o wyprawkach dla starszych klas dopiero w pierwszym tygodniu. Możemy jednak wcześniej obejrzeć wyprawki szkolne dla dzieci i podjąć decyzję o zakupie.

Ważne jest jednak, aby nie ulegać zachciankom dzieci. Jeśli plecak, który mamy nie został zużyty lub dziecko z niego nie wyrosło, powiedzmy dzieciom, że nie zamierzamy kupować nowszego modelu. Wystarczy przejrzeć swoje przybory plastyczne i zrobić remanent tego, co jest potrzebne. Do tych przedmiotów należą okładki do zeszytów, bloki rysunkowe i farby.

P.E. P.E. Produkty te dostępne są w dwupakach w popularnych sieciach sportowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Sprzęt na basen – tu sprawa jest o tyle łatwiejsza, że zazwyczaj wymieniamy te rzeczy przed wakacjami. Nie powinniśmy wydawać więcej pieniędzy, jeśli podczas letnich wyjazdów nic się nie uszkodzi.

Z pozostałymi zakupami poczekajmy do rozpoczęcia roku szkolnego. Dla dzieci z klas 1-3 przewidziane są książki. Będziemy musieli zakupić dla nich tylko kilka zeszytów i okładek. Koszty dla starszych uczniów będą wyższe i będą zależały od klasy, do której uczęszczają.

2. Wyposażenie na zajęcia zdalne

Warto zastanowić się, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka, jeśli jeszcze go nie zakupiłeś. Sprzęt powinien być dostosowany do wieku ucznia i umożliwiać mu komfortową pracę podczas lekcji. Na te parametry należy zwrócić uwagę, oprócz kosztów.

  • Wydajność i rodzaj dysku;
  • Waga sprzętu, trwała obudowa i podzespoły;
  • Rodzaj matrycy, np. taka, która nie odbija światła, co daje możliwość pracy w różnych warunkach.

Wbudowany mikrofon i kamera

Warto przeczytać więcej, np. Można też poczytać blogi na ten temat i porozmawiać ze sprzedawcą przynajmniej dwa razy. Czasami oferta specjalna lub tanie laptopy do zdalnej nauki mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Lepiej jest podjąć właściwą decyzję, jeśli chodzi o sprzęt, aby mógł on służyć dłużej. Konieczny będzie również zakup licencji na oprogramowanie do każdego urządzenia oraz akcesoriów takich jak słuchawki do zdalnego nauczania.

Jeśli nie stać nas na laptopa do użytku osobistego, możemy nadal korzystać z komputerów szkolnych. Wiele szkół złożyło zapotrzebowanie na sprzęt w 2020 roku. Samorządy korzystały z programu Zdalna Szkoła, aby uzyskać dofinansowanie na komputery do nauki zdalnej.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here