Zawiasy meblowe

Są takie elementy w meblach, które, choć są niewidoczne na pierwszy rzut oka, determinują jakość i funkcjonalność całej konstrukcji. Należą do nich zawiasy meblowe dostępne w różnych wersjach. Najpopularniejsze modele to hydrauliczne oraz mechaniczne, ale do wymagających projektów nie brak też wersji specjalnych. Czym się charakteryzują i które z nich wybrać?

Zawiasy meblowe umożliwiają otwieranie i zamykanie szafek. Od tego, jaki rodzaj wybierzesz zależy późniejszy komfort użytkowania oraz żywotność rozwiązania. Do wyboru są trzy podstawowe kategorie produktów.

Zawiasy hydrauliczne

Ze względu na rodzaj konstrukcji i sposób montażu zawiasy hydrauliczne z systemem cichego domyku możemy podzielić na:

  • bliźniacze,
  • kątowe,
  • nakładane,
  • wpuszczane.

Po zainstalowaniu na korpusie mebli, zawiasy idealnie harmonizują z konstrukcją szafek. Mają dodatkowe elementy zaślepiające i maskujące miejsca łączeń, co gwarantuje estetyczne wykończenie całego projektu.

Zawiasy mechaniczne

Klasyczne zawiasy mechaniczne, podobnie jak hydrauliczne dostępne są w czterech wersjach do wyboru. Z łatwością dopasujesz więc model idealny do kształtu mebli oraz ciężaru drzwiczek. Produkty wykonane ze stali gwarantują im bardzo dobrą stabilizację oraz odporność na częste otwieranie i zamykanie. Elementy nie poluzowują się, nie opadają i nie niszczeją. Wysokogatunkowa stal nierdzewna odznacza się dużą wytrzymałością i nie poddaje się procesom korozji.

Zawiasy specjalne

Wraz z pojawieniem się na rynku nietuzinkowych projektów meblarskich czy kuchni produkowanych na wymiar, zaszła konieczność stworzenia specjalnej kolekcji zawiasów. To modele o dużej wytrzymałości na obciążenia, na których można osadzać nawet ciężkie skrzydła drzwiowe. W tej kategorii znajdziesz zawiasy cylindryczne, barkowe, tłoczkowe duże i małe oraz składane, przeznaczone do drzwi łamanych.

Zawiasy, podobnie jak inne akcesoria meblowe, świetnie sprawdzają się w meblach kuchennych, łazienkowych, gabinetowych i pokojowych. Kupując je, zwróć uwagę na solidność konstrukcji oraz jej kompatybilność ze skrzydłem i wnętrzem szafki.       

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here