10 powodów, dla których warto rozważyć zakup mieszkania w Gdyni

Coraz więcej Polaków pragnie realizować swoje marzenia poza zatłoczona stolicą. W poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi rozważamy możliwości przeprowadzki nawet o setki kilometrów. Przysłowiowy wyjazd w Bieszczady nie jest jedyną alternatywą dla kariery w Warszawie; współczesna Polska oferuje wiele możliwości osobom pragnącym połączyć pracę zawodową ze sposobnością samorealizacji i komfortem życia. Dlaczego więc planując swoją przyszłość nie wziąć pod uwagę osiedlenia się w Gdyni?

Oto 10 powodów, dla których nowe mieszkania w Gdyni są kuszącą ofertą zakupową:

  1. Mieszkając w Gdyni mamy możliwość korzystania z uroków morza przez cały rok. Nie tylko wakacyjne plażowanie, ale i spokojne, jesienne spacery wzdłuż pięknych bałtyckich plaż bez konieczności długich i męczących dojazdów. Całe bogactwo morza- od pięknych widoków, po rześką, pełną jodu morską bryzę, wszystko to możemy mieć na co dzień i blisko.
  2. W rankingu zielonych miast najwyższe lokaty zajmują Sopot i Gdynia. Udział lasów w terenach zielonych Gdyni to aż 44%, więcej ma tylko Zielona Góra. Gdyńskie parki, lasy i skwery oferują wspaniałe warunki do rekreacji i wypoczynku, czyste powietrze i dużo zielonych przestrzeni.
  3. W Gdyni dynamicznie rozwija się branża budownictwa mieszkaniowego. Deweloperzy oferują szeroki wybór mieszkań o różnej powierzchni i standardzie zwykle w atrakcyjnych lokalizacjach. Każdy więc znajdzie propozycję dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości.
  4. Gdynia to miejsce, gdzie miłośnicy kultury nie będą narzekać na brak propozycji. W mieście funkcjonuje kilka teatrów, wiele kin i muzeów. Odbywa się tu tez wiele festiwali, w tym najbardziej znany- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 
  5. Nie pożałuje  swojej decyzji, kto postanowi poszukać wymarzonej pracy właśnie w Gdyni. Rynek pracy w Gdyni rozwija się, a pracodawcy z wielu branż oferują zatrudnionym dobre warunki pracy. Analiza aktualnych statystyk pokazuje, że oferty pracy dostępnej w Gdyni są na ogół  korzystniejsze niż w innych miastach w Polsce.
  6. Infrastruktura usługowa i transport są dobrze rozbudowane, a w mieście prowadzone są inwestycje, które pozwolą mieszkańcom łączyć różne środki transportu, przez co nie będą musieli dojeżdżać do centrum samochodami.
  7. Dla miłośników dwóch kółek Gdynia jest przyjaznym miejscem oferującym wiele tras, w tym niezwykle urokliwy szlak leśnych ścieżek rowerowych w Nadleśnictwie Gdańsk. Interaktywną mapę dla rowerzystów można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Gdynia. 
  8. Gdynia jest jednym z trzech miast w Polsce, które w systemie transportu miejskiego posiadają linie trolejbusów. Transport zbiorowy jest wciąż rozwijany, a komunikacja miejska oferuje pasażerom dobrą jakość usług. Kilka lat temu Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego, przyznała Gdyni nagrodę za najwyższy w Europie Środkowo-Wschodniej standard obsługi klienta w komunikacji miejskiej.
  9. Gdynia nie ma zbyt wielu zabytków, ale pełna jest urokliwych i klimatycznych miejsc, w których nie spotkamy tłumu turystów, ale z pewnością zachwycimy się ich niepowtarzalną atmosferą. Na pewno warto odwiedzić dzielnicę Kolibki w Gdyni Orłowo, gdzie znajduje się dworek Żeromskiego i Opuszczone Sanatorium, a także pospacerować w okolicy Kamiennej Góry.
  10. Dobrze też przedstawia się oferta edukacyjna Gdyni, od szkół podstawowych do wyższych uczelni, każdy znajdzie tu coś dla siebie i dla swoich dzieci. Warto wspomnieć, że w 2010 r. otworzono tu Gdyńską Szkołę Filmową, która przyciąga studentów nie tylko z całej Polski, ale i świata.

Wszystkie te powody sprawiają, że Gdynia to wspaniałe miejsce do życia i warto wziąć to pod uwagę, układając swoje plany na przyszłość. A aktualną ofertę możemy sprawdzić w kilka sekund, wpisując „nowe mieszkania w Gdyni” na gratka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here