Jaki wybrać system kominowy do mieszkania opalanego olejem

W wielu przypadkach wymiana kotła opałowego, a zwłaszcza w starym budownictwie wiąże się również z koniecznością wymiany systemu kominowego. Wybór odpowiedniego komina jest także istotny w przypadku budowy nowego domu. Element ten zapewnia bowiem nie tylko bezpieczeństwo domownikom, lecz także odpowiednią wentylację pomieszczeń. Jaki system kominowy będzie najlepszy do kotła na olej?

Wybór systemu kominowego – istotne parametry

Dobry komin potrafi zapewnić wieloletni komfort cieplny oraz poczucie, że mieszkanie jest ogrzewane w sposób bezpieczny dla zdrowia oraz życia wszystkich domowników. Z kolei źle dobrany komin często staje się przyczyną wielu problemów, począwszy od nieestetycznych zabrudzeń na ścianach i suficie, poprzez zużywanie przez kocioł dużej ilości paliwa, a skończywszy na zaburzeniach pracy kotła.

Przed wyborem systemu kominowego warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na to, jakie będzie stosowane paliwo do ogrzewania budynku oraz z jakim kotłem komin będzie współpracował. Komin to inwestycja na długie lata, zatem jego wybór musi być dobrze przemyślany. Warto zawsze wziąć pod uwagę:

– moc urządzenia do którego komin będzie podłączony

– rodzaj paliwa z którym komin będzie współpracował

– rodzaj spalin odprowadzanych przez komin (suche czy mokre)

– ilość kanałów wentylacyjnych

Wybierając komin do budowanego domu warto to skonsultować z projektantem budynku. Bardzo dobrym wyborem są systemy kominowe Pekabet – https://pekabet.pl/, które to są oferowane w szerokiej ofercie.

Jaki komin do mieszkania opalanego olejem?

Do niedawna najpopularniejsze były kominy murowane, niemniej nie mogą one współpracować z wysokotemperaturowymi, starszej generacji kotłami na paliwa stałe. Nowe urządzenia grzewcze wymagają wykonania komina z kamionki lub ze stali kwasoodpornej. Takie systemy doskonale sprawdzają się wówczas, gdy dom jest opalany kotłem na gaz oraz olej opałowy. Stal kwasoodporna nie wchodzi w reakcje z kwaśnymi związkami chemicznymi zawartymi w dymie. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie skraplające się kwaśne spaliny mogłyby uszkodzić materiał wkładu.

System kominowy ze stali szlachetnej to bardzo dobry wybór. Charakteryzuje się on tym, że zapewnia bezpieczeństwo oraz zachowuje swoją sprawność na długo. Taki komin jst w pełni odporny na wilgoć i kwasy zawarte w spalinach.

Obecnie dostępność systemów kominowych wykonanych z powyższych materiałów jest powszechna, co pozwala każdemu inwestorowi na wybór takiego, który będzie najbardziej odpowiedni dla jego mieszkania.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here