5 powodów, dla których warto zdecydować się na oświetlenie LED

O lampach i żarówkach LED słyszał już chyba każdy. Ich popularność nie jest przypadkowa czy też nie wynika po prostu z dobrego marketingu. Takie oświetlenie to być może jeden z najważniejszych wynalazków ostatnich lat. Zdecydowanie warto przekonać się do tej technologii i poznać jej zalety. Sprawdź, dlaczego postawienie na oświetlenie LED z pewnością będzie dobrą decyzją.

Oszczędność pieniędzy

Jednym z najważniejszych argumentów, który przemawia do wielu osób, jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Żarówki ledowe zużywają znacznie mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za prąd. W dobie nieustannego wzrostu cen energii elektrycznej taka cecha jest zatem niesamowicie ważna. Na dodatek oświetlenie LED wyróżnia się pod względem żywotności i spokojnie może posłużyć kilka lat. W przypadku zwykłych żarówek wymiana nastąpi na pewno znacznie szybciej.

Ochrona środowiska

Oświetlenie LED idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy związane z ekologią. Po pierwsze, niższe zużycie prądu oznacza mniejsze zapotrzebowanie na produkcję energii elektrycznej, co z kolei może mieć wpływ na ograniczenie eksploatacji surowców energetycznych. Ponadto na energooszczędność wpływa również to, że lampy ledowe zapewniają światło, ale niemal nie emitują przy tym ciepła. Warto wiedzieć, że spora część energii wykorzystywanej przez zwykłe żarówki jest zamieniana właśnie na ciepło. Na dodatek podczas produkcji oświetlenia LED nie stosuje się szkodliwych substancji, czyli np. znanej  ze świetlówek rtęci.

Bogactwo wyboru

Nieustannie rosnąca popularność oświetlenia LED i technologia pozwalająca na tworzenie niebanalnych projektów sprawiają, że w tej kategorii można liczyć na naprawdę spory wybór oryginalnych produktów. W ofercie sklepu online Elektromag dostępne są nie tylko efektowne lampy wewnętrzne i zewnętrzne, ale także żarówki ledowe z nutą fantazji. Z pewnością trudno będzie przejść obojętnie obok żarówki ze świecącą spiralą bez szklanej osłony. Spore wrażenie mogą też zrobić lampy w formie np. obręczy z diodami LED. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolorowe żarówki czy też nowoczesne taśmy LED.

Stosunek jakości do ceny

Choć żarówki ledowe są często nieco droższe niż tradycyjne modele, to wbrew pozorom mogą okazać się tańszym rozwiązaniem. I to nie tylko ze względu na długą żywotność, która nawet kilkakrotnie przewyższa zwykłe źródła światła. Lampy ledowe są pozbawione żarnika, czyli nie mogą się przepalić. Na dodatek oprawy i szkło są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się dość wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne funkcje

W przypadku oświetlenia LED zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Takie lampy można śmiało uznać niemal za definicję innowacyjności. Przede wszystkim dość często można spotkać się z połączeniem technologii LED i RGB, co daje możliwość uzyskania niemal dowolnego koloru światła i zmianę barw w dowolnej chwili. Co więcej, oświetleniem ledowym można niekiedy zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej czy też połączyć z systemem inteligentnego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here