EMS

Trening EMS to innowacyjna alternatywa dla klasycznych ćwiczeń na siłowni. Jest to skuteczna metoda treningowa łącząca lekką aktywność fizyczną z elektryczną stymulacją mięśni. Na czym dokładnie polega? I czy warto zostać trenerem personalnym EMS?

Elektrostymulację mięśni od dawna wykorzystuje się w sporcie wyczynowym oraz w fizjoterapii. Specjaliści za największe plusy tej metody treningowej uważają znakomitą skuteczność oraz pełne bezpieczeństwa. O co chodzi w treningu EMS?

Trening EMS w pigułce

Trening EMS jest połączeniem lekkich ćwiczeń fizycznych i elektrycznej stymulacji mięśni. Osoba ćwicząca zakłada specjalny kombinezon, wyposażony w specjalne elektrody, które oddziałują bezpośrednio na mięśnie, powodując ich skurcz i zmuszając do wykonania pracy. Trening EMS angażuje około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, a dzięki temu charakteryzuje się wysoką efektywnością. Jest skutecznym sposobem budowy smukłej, wysportowanej sylwetki. Co ciekawe, wysyłane impulsy elektryczne docierają do najgłębiej położonych włókien mięśniowych, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej pozycji, tym samym chroniąc kręgosłup i stawy przed kontuzjami. Trening EMS rozluźnia, masuje mięśnie i łagodzi bóle mięśniowe.

Regularnie wykonywany trening EMS może wspomóc proces odchudzania. 20-minutowa sesja treningowa spala nawet 500 kcal. Trening EMS w połączeniu ze zdrową, racjonalną dietą przyniesie spektakularne efekty sylwetkowe. 

Kombinezon do treningu EMS jest lekki, wygodny i w żaden sposób nie przeszkadza w wykonywaniu ćwiczeń. 

Dlaczego warto zostać trenerem personalnym EMS?

Regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w kwestii ogólnego stanu zdrowia. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na pracę organizmu, ułatwiają utrzymanie prawidłowej wagi, pozwalają zbudować smukłą, wysportowaną sylwetkę, a do tego poprawiają samopoczucie i wprawiają w wyśmienity nastrój! 

W metodzie treningowej EMS drzemie ogromny (wciąż do końca nie wykorzystany) potencjał. Trening EMS jest krótki, a przy tym niesamowicie efektywny. Zostając profesjonalnym trenerem personalnym EMS, będziesz mógł wspierać swoich podopiecznych w walce o lepszą sylwetkę, doskonałą kondycję i pełnię zdrowia!

Trener personalny Gdynia

Gdynia to miasto o wysokim potencjale biznesowym, w którym możesz otworzyć swoje pierwsze studio treningu EMS ! Pomoże Ci w tym doświadczona marka MEON EMS. Akademia Trenerów MEON EMS to zajęcia prowadzone przez doświadczonych specjalistów, wypełnione po brzegi ekspercką wiedzą z zakresu prowadzenia treningu wykorzystującego elektrostymulację mięśni. Na szkoleniu przypomnisz sobie podstawy anatomii i fizjologii wysiłku fizycznego, a także dowiesz się, jak zapewnić swoim podopiecznym pełne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Ponadto poznasz tajniki pracy z systemem MEON EMS. Na zakończenie kursu otrzymasz certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i wysokie kompetencje. 

Więcej informacje na temat szkoleń w Akademii Trenerów oraz systemu franczyzowego znajdziesz na stronie imulsetrainging.pl.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here