balkon

Balkon to miejsce służące przede wszystkim do wypoczynku i pozwalające odetchnąć świeżym powietrzem nawet wówczas, gdy nie dysponujemy ogrodem. Dlatego też nawet mieszkając w bloku, warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie, które pomoże nam się zrelaksować.

Meble balkonowe dla dwojga

Balkony zazwyczaj są dość niewielkie, dlatego decydując się na umieszczenie na nich wyposażenia, musimy liczyć się z pewną oszczędnością miejsca. Z tego względu meble balkonowe często przyjmują formę zestawów dwuosobowych. Są one doskonałe na niewielkie przestrzenie, a jednocześnie na większych tarasach z łatwością można uzupełnić je o dodatkowe przedmioty z tej samej kolekcji, tworząc bardziej rozbudowany i jednocześnie bardzo spójny, własny zestaw.

Przykładem mebli dla dwojga może być zestaw Salta Weekend o szarej barwie, który odznacza się bardzo eleganckim, prostym wyglądem. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnym domu, w którym dominuje współczesny design i wyrafinowana, stonowana kolorystyka. W jego skład wchodzą dwa wygodne fotele z poduszkami oraz niska ława.

Meble balkonowe z plastiku – czemu warto wybrać właśnie takie?

Meble plastikowe na balkon to rozwiązanie bardzo popularne, ponieważ odznacza się wieloma zaletami. Przede wszystkim nowoczesne materiały sztuczne są odporne na działanie warunków zewnętrznych i doskonale sprawdzają się na balkonie niezależnie od pogody. Przez wiele lat zachowują swój elegancki wygląd bez konieczności odnawiania.

Co więcej, meble balkonowe z plastiku są lekkie i mobilne. W efekcie mogą być szybko przesunięte lub przestawione, co ułatwia poruszanie się po balkonie albo jego sprzątanie.

Balkon z huśtawką

Jeśli lubisz łagodny, kołyszący ruch huśtawki, z pewnością spodoba ci się pomysł zawieszenia jej na balkonie. Dzięki temu będziesz mógł wypoczywać w sposób, który najbardziej lubisz, a nawet uśniesz, łagodnie ukołysany tym charakterystycznym ruchem. Huśtawka na balkon może przyjąć dwie formy: bocianiego gniazda albo brazylijskiego hamaka. Każda z tych wersji jest bardzo wygodna i zapewnia maksymalny komfort. Bocianie gniazdo sprawdzi się szczególnie dobrze dla osób, które cenią sobie bardziej usztywnione oparcie, na przykład podczas czytania na świeżym powietrzu. Z kolei hamak brazylijski jest bardzo miękki i dopasowuje się do kształtu ciała. To ergonomiczne, półkoliste krzesło z miękkimi poduszkami, które nie zawiera żadnych twardych elementów stelaża. Dzięki temu ułatwia zarówno siedzenie, jak i półleżenie. Jego zaletą jest też ekologiczna budowa: hamaka wykonany jest z bawełny i drewna, bez sztucznych elementów.

Wybierając jeden z nich, na pewno nie pożałujesz i będziesz mógł przyjemnie spędzić na relaksie niejeden wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here