Choroby serca można leczyć

Schorzenia kardiologiczne można nazwać problemem obecnych czasów. Przyczyn takich schorzeń jest wiele, choćby szybkie tempo życia, ciągły stres czy też nieodpowiednie odżywianie się i unikanie aktywności fizycznej. Problemy kardiologiczne wiążą się często z mało charakterystycznymi objawami. Przykłady takich objawów to częste uczucia duszności, gorsza sprawność fizyczna, konieczność częstszego odpoczynku czy też dolegliwości bólowe w klatce piersiowej promieniujące – na przykład – do kręgosłupa. Wiele schorzeń kardiologicznych można jednak skutecznie leczyć.

Lekarz rodzinny takimi schorzeniami się nie zajmie

Jeśli lekarz rodzinny będzie miał podejrzenia, że u pacjenta zaczęły się problemy kardiologiczne, z pewnością wypisze skierowanie do specjalisty kardiologa. Niestety niejeden Kardiolog katowice przyjmujący pacjentów w ramach ubezpieczenia NFZ nie może jednak przyjąć chorego od razu. Kolejki do kardiologa na NFZ często sięgają nawet kilku miesięcy. Pacjentowi, któremu zależy na czasie zostaje kardiolog Katowice prywatnie. W razie konieczności warto na wizytę u takiego kardiologa się zdecydować. Kardiolog Katowice prywatnie nie wiąże się bowiem z bardzo dużymi kosztami. Oczywiście wiele zależy od konkretnej oferty. Niejedna poradnia kardiologiczna Katowice za wizytę u kardiologa pobiera naprawdę niewielkie opłaty.

Wizyty u kardiologa nie trzeba się obawiać

Poradnia kardiologiczna Katowice nie jest miejscem, którego trzeba się obawiać. Kardiolog z Katowic na pewno nie przystąpi do wykonywania jakichś bolesnych zabiegów. Leczenie w poradni polega przede wszystkim na badaniu, ocenianiu stanu serca i farmakoterapii. Kardiolog może zapisać pacjentowi leki nasercowe, tabletki obniżające ciśnienie czy też poziom cholesterolu we krwi. Może także zalecić zmianę trybu życia lub też leczenie innych chorób, które mogą mieć wpływ na stan serca.

Oczywiście są sytuacje, w których farmakoterapia to za mało i konieczne jest bardziej inwazyjne leczenie. Kardiolog jednak w poradni na pewno się jego nie podejmie. Chory skierowany zostanie do szpitala na oddział kardiologiczny i tam będzie prowadzone dalsze leczenie. To są jednak sytuacje rzadsze. Do szpitala chory trafia tylko wtedy, gdy kardiolog uzna, że dalsze leczenie w poradni będzie nieskuteczne, a stan serca będzie się pogarszać, co w konsekwencji może zagrozić nawet życiu chorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here