Z czym wiąże się zabieg lipotransferu

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na zabiegi upiększające, w tym również chirurgii plastycznej. Nic zatem dziwnego w tym, że na popularności zyskują zabiegi takie jak przeszczepianie tłuszczu.

Lipotransfer – co to jest i na czym polega?

Choć nazwa lipotransfer wciąż nie cieszy się dużą rozpoznawalnością wśród społeczeństwa, chodzi po prostu o coraz bardziej powszechny przeszczep tłuszczu. Dokładniej rzecz ujmując, pobierana jest tkanka tłuszczowa z miejsca, gdzie gromadzi się jej nadmierna ilość jak brzuch czy uda, a następnie dokonuje się jej transferu tam, gdzie z wiekiem niestety tej tkanki ubywa. Dlatego właśnie niezwykle często kobiety decydują się na wykonanie lipotransferu do piersi czy pośladków.

Ponieważ zabieg przeszczepiania tłuszczu uważany jest za zabieg chirurgiczny, wiele osób zastanawia się nad jego możliwymi efektami ubocznymi. Szczęśliwie uważa się, że lipotransfer niesie ze sobą wyjątkowo mało negatywnych alternatyw. Zwykle mówi się o niewielkich krwiakach bądź obrzękach w miejscu dokonywania transferu. Jednak co ważniejsze fakt, że tkanka wszczepiania pochodzi bezpośrednio od pacjenta sprawia, że ryzyko odrzucenia przeszczepu jest całkowicie redukowane.

Zabieg jest także bezbolesny. Najczęściej przeszczep tkanki tłuszczowej odbywa się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie klient woli zostać poddany narkozie, przez co wiele klinik obecnie oferuje zabieg ze znieczuleniem ogólnym.

Przeciwskazania do przeszczepu tłuszczu

Mimo że przeszczepianie tłuszczu jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie niesie ze sobą wielkiego ryzyka powikłań, istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także miesiączkujące w terminie zabiegu nie mogą zostać poddane lipotransferowi.

Problematycznym okażą się również choroby serca, nerek oraz wątroby, które podobnie jak problemy z krzepliwością krwi dyskwalifikują pacjenta. W poczet przeciwskazań zaliczyć należy także nadciśnienie i wszelkie choroby nowotworowe. Natomiast do zabiegu nie mogą przystąpić również palacze tytoniu.

Koszt zabiegu

Przeszczepianie tłuszczu zabiegu waha się w zależności od miejsca, gdzie ma zostać przeszczepiona tkanka, jak również kliniki. O ile nie trzeba szczegółowo tłumaczyć prawa każdego usługodawcy do ustalenia własnych cen, o tyle kluczowym jest miejsce poddania modelowaniu.

Tym sposobem mniejszy koszt wyniesie zabieg lipotransfer cenami zabiegu będzie różnił się w przypadku modelowania ust lub innych części twarzy a piersi. Pamiętać należy, że rodzaj wybranego znieczulenia też wpływa na wysokość ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here