drzwi
opened door in gray room

Choć coraz częściej popularne są otwarte duże przestrzenie, to jednak wciąż drzwi pokojowe stanowią podstawowy element wykończenia, na który decyduje się większość nowych mieszkańców. Podział pomieszczeń w domu czy mieszkaniu gwarantuje nam prywatność, bezpieczeństwo, a także komfort akustyczny. Wybierając drzwi wewnętrzne warto kierować się kilkoma zasadami:

  • Powinniśmy postawić na dobry jakościowo materiał, który sprawi, że drzwi będą nam służyły wiele lat;
  • Warto wybrać neutralną kolorystykę i wzór, w razie, gdyby zmienił się nam gust co do wykończenia wnętrz;
  • Musimy zatrudnić profesjonalną ekipę do montażu, by uniknąć niedogodności wynikających z błędów przy osadzaniu skrzydeł;
  • Pomyślmy także o dodatkowych elementach do drzwi typu samozamykacz czy odbojnik, które zapewnią nam komfort przy użytkowaniu.

Materiał ma znaczenie

Najczęściej spotykane są drzwi pokojowe Warszawa https://vrata.pl/drzwi-pokojowe-warszawa/ wykonane z drewna, płyt MDF lub HDF. Jeśli chodzi o wypełnienie skrzydła możemy wybierać wśród płyt kartonowych o budowie przypominającej plaster miodu, płyt pełnych lub wiórowo-otworowych. Trwałość i solidność drzwi będzie zależała od twardości i gęstości użytego materiału. Jeżeli typowe rozwiązania nas nie interesują, możemy kupić drzwi z litego drewna, które zazwyczaj sprzedawane jest jako surowe, do wykończenia we własnym zakresie na przykład przy użyciu bejcy. Drzwi szklane są rzadziej spotykane w domach prywatnych, ale istnieje możliwość zamontowania tego typu stolarki drzwiowej.

Czy warto kupić modne drzwi?

Decydując się na drzwi pokojowe możemy wybierać wśród różnej kolorystyki i wzorów. Najczęściej kupowane są drzwi w kolorze drewna naturalnego, królują też barwy ziemi. Różne odcienie szarości i bieli to także topowe wybory klientów. Dosyć popularny jest motyw częściowego przeszklenia w postaci pionowych lub poziomych pasów. Modne, ale także funkcjonalne okazują się drzwi bezprzylgowe, z ukrytymi zawiasami. Takie drzwi licują ze ścianą, a zamontowanie ich w kolorze ścian przylegających, sprawia, że można w pewien sposób „ukryć” dodatkowe pomieszczenie – na przykład garderobę czy toaletę.

Gwarancja, reklamacja, fachowy montaż

Podczas zakupu drzwi, niezależnie czy chodzi o te wewnętrzne czy drzwi pokojowe, warto mieć na uwadze prawidłowe osadzenie. Tylko doświadczona ekipa da nam gwarancję na prawidłowy montaż i nie popełni błędów, które w przyszłości mogą skutkować sporymi niedogodnościami i dyskomfortem przy użytkowaniu. Pamiętajmy o bardzo prostej, ale mądrej zasadzie – nawet najlepsze i najdroższe drzwi pokojowe, jeśli źle zostaną zamontowane, nie spełnią swojej funkcji, a jedynie przyczynią się do naszej frustracji i nerwów przy codziennym korzystaniu. Dobra ekipa monterska będzie mogła z pewnością pochwalić się referencjami z poprzednich prac. Powinno nam zależeć na specjalistach, którzy poradzą sobie w każdych warunkach remontowych i budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here