Czy można jeść słodycze na diecie odchudzającej

Zbliżające się święta, impreza, czy spotkanie ze znajomymi to tylko niektóre sytuacje, w których mamy ochotę sięgnąć po coś słodkiego, a to głównie dlatego, że inni się przed tym nie hamują. Jeśli jednak jesteś na diecie spożywanie ciężkostrawnych i wysokokalorycznych przekąsek może znacząco obniżyć efektowność procesów spalania tkanki tłuszczowej i redukcji masy. Jak słodycze wpływają na dietę? Czy trzeba rezygnować ze słodkości przy odchudzaniu?

Jak desery wpływają na dietę?

Rezygnacja ze słodyczy na diecie nie jest łatwa. Jeśli jednak zdecydujesz się na zdrową dietę i catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/warszawa/, to wcale nie musisz się z nimi żegnać. Jest wiele diet pudełkowych, które mają w swoim jadłospisie desery zdrowe i smaczne. Jeśli są one niskokaloryczne i dostarczają do organizmu cenne składniki odżywcze, to nie tylko sprawiają radość i przyjemność podczas jedzenia, ale co więcej, doskonale wpływają na zdrowie. To jednak nie oznacza, że można sięgać po nie cały czas i w dowolnym momencie. Na diecie redukcyjnej konieczne jest stosowanie defektu kalorycznego. Nie można go więc przekraczać, by dieta była skuteczna, a efekty jej stosowania widoczne.

Jakie słodycze można jeść, bo są zdrowe?

Dla wielu osób jedzenie słodyczy jest sposobem na walczenie ze stresem i problemami. Osoby, które walczą z nadwagą wcześniej miały problem z zajadaniem stresów. Podczas jedzenia słodyczy w mózgu wydzielane są receptory odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Czekolada i inne słodkości zwiększają poziom hormonu szczęścia we krwi, co jednocześnie redukuje poziom stresu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób sięga po słodkości przed ważnymi rozmowami w pracy, spotkaniami biznesowymi, randką lub egzaminem. Jeśli jednak masz tendencję do objadania się w czasie stresu wybieraj zdrowe produkty, które są niskokaloryczne i nie przyczynią się do przekroczenia limitu kalorii.

Jak wybrać deser, by nie obniżał skuteczności diety redukcyjnej?

Catering dietetyczny to jeden ze sposobów na zyskanie dostępu do zdrowych słodyczy. Zrobienie ich w domu wymaga sporo pracy. Natomiast kupienie w sklepie jest niemal niemożliwe, a jeśli już to takie produkty są bardzo drogie.

Na diecie redukcyjnej możesz sięgać po słodycze, tylko zwracaj uwagę na ich jakość, skład i kaloryczność. Nie przesadzaj również z ich ilością. Cukier spożywany w nadmiarze może przyczynić się do rozwoju stanów zapalnych w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here