Czy zakup reklamy na Instagramie jest konieczny

Prowadzenie konta na Instagramie to dla jednych osób rozrywka, a dla drugich poważne narzędzie marketingowe. Bez względu na rodzaj prowadzonego profilu, każdy zamieszczający posty na swoim koncie, oczekuje zainteresowania i reakcji ze strony innych użytkowników. Niezależnie czy jest ono prywatne czy biznesowe, jeśli nie gromadzi wokół zamieszczanych treści społeczności, zaczyna bardzo irytować większość użytkowników.

Prowadząc konto z myślą o promowaniu własnej marki osobistej, firmowej czy produktowej, należy podejmować działania zmierzające do zbudowania jak największych zasięgów i gromadzenia dużej grupy followersów. To dzięki nim można dotrzeć do celu i odnieść z tego powodu wymierne korzyści. Jedną z form pomocnych w budowaniu pozycji konta w mediach społecznościowych jest wykorzystywanie do tego celu reklamy.

Czy na Instagramie można korzystać z płatnej reklamy?

Media społecznościowe i to niezależnie Facebook czy Instagram, są portalami nastawionymi na zysk. Jedną z najważniejszych form zarobkowych Instagrama jest umożliwianie swoim użytkownikom wykorzystywanie płatnych kampanii reklamowych czy pojedynczych spotów reklamowych.

Do takiej formy reklamy zachęcają częste wewnętrzne reklamy wysyłane do użytkowników przez algorytmy Instagrama. Taka zachęta zazwyczaj informuje do ilu odbiorców ona dotrze

Zasięg płatnej reklamy powiązany jest z kwotą za jaką została wykupiona, im jest ona wyższa, tym do większej ilości odbiorców zostanie skierowana.

Czy opłaca się kupować reklamę na Instagramie?

Wszystko zależy jak dużym budżetem reklamowym się dysponuje. Duże czy średnie firmy dysponujące odpowiednio dużym budżetem reklamowym, mogą pozwolić sobie na finansowanie nie tylko jednego pakietu reklam, ale całej kampanii reklamowej. Małe biznesy natomiast, które często nie posiadają aż takich pieniędzy, zmuszone są wykorzystać alternatywę reklamy na Instagramie. Dodatkowo jej zakup jest bardzo prosty.

Jest w tym jedno „ale”. Instagram nie informuje, że reklama wykupiona przez daną osobę czy firmę, będzie się także pokazywała na ich własnym profilu. Trochę to nie fair ze strony Instagrama, bo na wykupione np. 100 reklam 10 do 20 % z nich wyświetli konto zamawiającego. Tym sposobem z wydanych np. 100 zł, 20 zostało wydane zupełnie niepotrzebnie.

Niestety osoba decydująca się na taki krok nie ma na to wpływu, tak działają algorytmy. Idąc dalej, po pewnym czasie od wykupienia pierwszego pakietu reklamowego, okazuje się, że dotychczasowy zasięg danego konta znacznie został przycięty, a intensywność namawiania na kupno następnych pakietów reklama zdecydowanie się zwiększa. Pytanie się rodzi jedno: czy warto było zdecydować się i kupić pakiet płatnych reklam na Instagramie? Dla rozsądnie myślącej osoby z małym budżetem reklamowym taki manewr jest zupełnie nieopłacalny.

Oczywiście kupno pakietów reklamowych oferowanych przez Instagram wpłynie na chwilową poprawę statystyk, a co za tym idzie algorytmy na krótko wywindują profil w górę. Niestety bez kontynuacji i wydawania kolejnych pieniędzy, zasięgi w konsekwencji będą bardzo mocno ograniczane.

Co w zamian za płatne reklamy Instagrama?

Na rynku internetowym działają firmy proponujące obsługę kont w mediach społecznościowych w tym także na Instagramie. W ramach swoich usług oferują także płatne pakiety reakcji takich jak: lajki, komentarze, followersi itp. Każdy może dobrać sobie odpowiadający mu pakiet.

Do jednych z najlepiej rozpoznawalnych firm z tej branży należy serwis polskielajki.pl. Strona ta umożliwia wybranie odpowiedniego dopasowanego do tematyki profilu pakietu reakcji. Wyróżniają się oni tym, że pakiety reakcji pochodzą od realnych aktywnych użytkowników Instagrama. Ponadto polskielajki.pl umożliwiają wybranie pakietów reakcji dopasowanych do określonej grupy odbiorców, będących w kręgu zainteresowania kupującego. Mogą oni również pomóc w doborze pakietów i odpowiednim ich zamieszczaniu, aby nie popaść w niełaskę algorytmów Instagrama

W zależności od ilości i odpowiedniego dopasowania pakietów, dzięki ofercie serwisu polskielajki.pl, można za niewielką kwotę, zyskać o wiele więcej niż wykupując reklamy proponowane przez Instagram. Kupno lajków jest o wiele tańsze niż reklama, a często daje lepsze rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here