eleganckie ubrania

Prawie każdy posiada eleganckie ubrania w swojej szafie. Potrzebują one specjalnego traktowania, gdyż tylko wtedy zachowają dobry stan na długo. Jak obchodzić się z odzieżą na ważne okazje lub do pracy?

Co powinniśmy mieć w szafie?

Eleganckie okazje i wydarzenia mogą zaskoczyć w każdej chwili, więc warto wiedzieć co tworzy podstawę garderoby okolicznościowej. Niezwykle ważne są koszule, które skompletowane np. z damskim garniturem nadadzą się na ślub, chrzciny, do pracy itp. Chcąc stworzyć elegancką sekcję w szafie zacznij właśnie od koszul, a potem wybieraj całą resztę. Co zrobić żeby garderoba była spójna stylistycznie? Bardzo dużą popularnością cieszy się ostatnio idea garderoby kapsułowej – wszystkie części ubioru pasują do siebie nawzajem. Dzięki praktycznemu podejściu pozbędziesz się dylematów w kreowaniu stylizacji. Pamiętaj, że dobre jakościowo rzeczy dodają profesjonalizmu, a poza tym są po prostu przyjemne dla oka.

Koszule – jak dbamy o podstawowy element stylizacji?

Już wiemy, że koszule są kluczem do sukcesu w kreowaniu garderoby. Co więc zrobić, żeby jak najdłużej nam służyły? Po pierwsze, nie warto kupować rzeczy wątpliwej jakości. Materiał i porządne wykonanie koszuli to podstawa, dzięki której ubranie zachowa ładny wygląd na dłużej. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Najważniejsze jest odpowiednie dbanie o koszule. Oto kilka zasad, które warto stosować:

  • Wieszaj po jednej koszuli na wieszaku
  • Używaj grubszych wieszaków, aby uniknąć deformacji materiału
  • Przestrzegaj oznaczeń znajdujących się na metce
  • Pierz koszule w programie do delikatnych tkanin, z nieinwazyjnymi środkami piorącymi
  • Wkładaj do pralki do 8 koszul naraz, nie dodawaj innego prania
  • Przed praniem wywróć koszulę na lewą stronę

Jeśli interesuje Cię temat dbania o koszule, więcej wskazówek znajdziesz tutaj.

Przechowywanie eleganckich ubrań

Ważnym aspektem dbania o ubrania jest ich przechowywanie. Najbardziej istotna jest przestrzeń, czyli zostawienie miejsca na każdej półce w taki sposób, żeby części garderoby nie były za bardzo poupychane. Tkanina powinna mieć czym „oddychać”, dlatego warto rozplanować ułożenie poszczególnych ubrań w szafie. Zbyt ciasne układanie może też powodować rozciągnięcie i zagniecenia materiału. Grubsze swetry, płaszcze, marynarki i spodnie powinny być zawieszone na osobnych wieszakach. Jeśli posiadasz sporo odzieży sezonowej, załóż na nią specjalne futerały. Taki rodzaj ochrony zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym, a na tkaninach nie będzie osiadał kurz. Koszule i marynarki używane na co dzień również nie pogardzą dodatkową warstwą zapobiegającą niszczeniu. Zwróć uwagę na materiał wykonania, gdyż niektóre rzeczy nie powinny wisieć na wieszakach. Delikatne plecione swetry lepiej ułożyć na półce, dzięki czemu zapobiegniemy rozciągnięciom.

Jak pierzemy eleganckie ubrania?

Jak już dobrze wiemy, pranie eleganckiej odzieży wymaga specjalnej uwagi. Przede wszystkim należy przestrzegać zaleceń producenta. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na metkach. Temperatura, szybkość wirowania, detergenty i inne czynniki mają ogromny wpływ na stan naszych ubrań. Znaczenie symboli umieszczonych na metkach możemy znaleźć nawet w internecie, więc dobrze poświęcić temu chwilę przed nastawieniem pralki. Tkaniny pierzemy też rodzajami (np. wełniane swetry osobno), żeby dopasować program do materiału. Jeśli będziemy przestrzegać ogólnych zasad dbania o ubrania, posłużą nam one nawet przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here