Domowa siłownia

Należysz do grona szczęściarzy, którzy mają wystarczającą ilość przestrzeni i oszczędności na stworzenie domowej siłowni? W takim razie z pewnością wkrótce czekają cię zakupy w sklepie z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń. Warto się do nich dobrze do tego przygotować i dokonać selekcji urządzeń. Sprawdź, jakiego sprzętu z pewnością nie może zabraknąć w domowej siłowni z prawdziwego zdarzenia.

Bieżnia

Polska pogoda nie rozpieszcza i często może utrudnić zachowanie regularności w bieganiu. Zakup domowej bieżni ze strony https://fitcast.pl/ może sprawić, że nie trzeba będzie porzucać treningów np. w sezonie zimowym. Obecnie można wybierać przede wszystkim spośród sprzętu elektrycznego i magnetycznego. Ponadto poszczególne modele mogą być wyposażone w szereg praktycznych funkcji np. wbudowany program treningów interwałowych, pulsometr czy też regulację kąta nachylenia. Warto zwrócić także uwagę na systemy amortyzujące, które chronią stawy i kręgosłup.

Orbitrek

Pod tajemniczą nazwą kryje się dość proste w obsłudze urządzenie do ćwiczeń kardio. Można nieco uznać go za połączenie bieżni, rowerka i steppera. Taki sprzęt angażuje prawie wszystkie partie mięśni, co pomaga w uzyskaniu naprawdę zgrabnej sylwetki. Dzięki swojej eliptycznej budowie nie szkodzi też stawom, co czyni treningi z jego udziałem bardzo bezpiecznymi. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na długość kroku i dopasować ją do swojego wzrostu. Ważna są też waga koła zamachowego i możliwość regulacji oporu. Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność innowacyjnych funkcji np. licznik spalonych kalorii bądź opcję parowania z urządzeniami mobilnymi.

Rower stacjonarny

Dzięki takiemu urządzeniu nie trzeba przejmować się pogodą za oknem. Jest to też bezpieczniejsze rozwiązanie niż tradycyjny rower, ponieważ nie trzeba uważać na przeszkody. Na dodatek stacjonarny sprzęt ze sklepu online Fitcast nie obciąża stawów i kolan, dlatego może na nim ćwiczyć dosłownie każdy. Podczas zakupów można spotkać się z rowerkami pionowymi, poziomymi i spinnowymi. W kwestii mechanizmów dostępne są wersje mechaniczne i magnetyczne. Nie brakuje też przydatnych funkcji ze świata technologii.

Ergometr wioślarski

Wbrew pozorom taka maszyna przyda się nie tylko fanom wioślarstwa. Dzięki ergometrowi można wprawić w ruch wiele grup mięśni ciała jednocześnie, co pozwala na spalenie większej liczby kalorii. Treningi z tym sprzętem są bezpieczne nawet dla osób z problemami z kolanami. W ofercie sklepów z urządzeniami do domowej siłowni można znaleźć ergometry m.in.  mechaniczne i magnetyczne, które mogą mieć różne rozmiary, nośność czy też dodatkowe funkcje.

Atlas do ćwiczeń

To wielofunkcyjne urządzenie może być dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych pomieszczeń. Atlas do ćwiczeń może zastąpić kilka różnych przyrządów, pozwala na trening niemal wszystkich partii mięśni i na dodatek nadaje się nawet dla początkujących osób. Wybierając sprzęt, należy zwrócić uwagę m.in. na limit obciążeń, dostępny zakres ćwiczeń czy też możliwość rozbudowania o nowe elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here