Gdzie wynająć magazyn na Pomorzu?

0
442

Inwestorzy poszukujący atrakcyjnej lokalizacji pod obiekt magazynowy na Pomorzu w naturalny sposób skupiają się na okolicach Gdańska, miejsca lokalizacji największego portu morskiego kraju. Tymczasem atrakcyjną alternatywą dla tej lokalizacji są magazyny w Gdyni. Nieduża odległość od gdańskiego portu oraz coraz lepsze skomunikowanie sprawiają, że tą lokalizacją interesuje się wiele podmiotów specjalizujących się w budowie nowoczesnych obiektów magazynowych.

Nowe magazyny Panattoni

Podmioty zainteresowane możliwością najmu magazynu w Gdyni, od czerwca 2019 roku mogą korzystać z oferty jednego z liderów rynku magazynowego w Polsce, czyli firmy Panattoni. W niedużej odległości od miasta firma zdecydowała się wybudować zupełnie nowy park magazynowy aktualnie oferujący powierzchnię 45 tys. metrów kwadratowych. Obiekt charakteryzuje się doskonałym skomunikowaniem z miastem i drogą ekspresową S6, a w niedługiej perspektywie czasu również z portem morskim. Jego niewątpliwą zaletą jest nowoczesny charakter obejmujący wdrożenie wielu rozwiązań zgodnych z certyfikatem BREEAM. Bliskie sąsiedztwo miasta zapewnia wygodny dojazd dla pracowników, co ułatwi skompletowanie załóg przez firmy decydujące się na wynajęcie powierzchni w tym nowoczesnym obiekcie. Oczywiście magazyny w Gdyni to także obiekty należące do innych podmiotów.

Mniejsze obiekty na wynajem w Gdyni

Trójmiejski rynek magazynowy szybko się zmienia i obok dużych parków magazynowych powstają również obiekty zapewniające możliwość wynajmu mniejszych modułów, dedykowane firmom lokalnym działającym w różnych branżach. Wynajmując magazyn na terenie Gdyni, na przykład w nowoczesnym obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Hutniczej, można zdecydować się na pojedynczy moduł o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych. Taka powierzchnia może okazać się zupełnie wystarczająca nie tylko dla lokalnych przedsiębiorstw, ale i wielu firm krajowych poszukujących ciekawej, nadmorskiej lokalizacji dla szybko rozwijającego się biznesu. Magazyny w Gdyni to także obiekty należące do Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Dziś są to przede wszystkim obiekty biurowe i tereny inwestycyjne w doskonałych lokalizacjach, idealne pod budowę nowych magazynów.

W poszukiwaniu atrakcyjnej lokalizacji pod budowę magazynu lub dogodnej oferty najmu powierzchni magazynowej na Pomorzu nie warto skupiać się wyłącznie na Gdańsku. Nowych magazynów w Gdyni stale przybywa, a dostępne w mieście tereny są doskonałym miejscem do lokalizowania kolejnych tego typu inwestycji. Gdynia może być zatem równie dobrym wyborem, co Gdańsk, zwłaszcza że miasto jest coraz lepiej skomunikowane z resztą kraju oraz naszymi sąsiadami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here