Gdzie wystawić auto na sprzedaż

Zmieniasz samochód? Kupiłeś nowszy, lepszy model, a poprzednie auto stoi na podjeździe i jest kompletnie niepotrzebne? Jeśli zastanawiasz się, gdzie wystawić samochód na sprzedaż tak, by jak najszybciej odzyskać pieniądze, masz do wyboru kilka opcji. Mają one jednak swoje wady i zalety. Poznaj je i wybierz najwygodniejszy, najszybszy i najmniej absorbujący sposób sprzedaży auta!

Serwisy ogłoszeniowe i społecznościowe

Kiedyś ogłoszenia o sprzedaży aut pojawiały się w prasie. Dzisiaj zamiast gazet są portale społecznościowe oraz serwisy ogłoszeniowe. Do najpopularniejszych należą te ogólne, czyli OLX, Allegro, a także Marketplace na Facebooku. W nich sprzedaje się i kupuje wszystko, a ogłoszenia o autach na sprzedaż są jedną z kategorii.

Wyspecjalizowanym serwisem dla miłośników motoryzacji jest Otomoto, portal, na którym można wystawić ogłoszenie o samochodzie lub częściach na sprzedaż. Można też znaleźć tam nowy pojazd, przyczepę kempingową lub części zamienne.

Serwis jest ogromnie popularny wśród sprzedawców zawodowych i prywatnych, co wiąże się jednak z olbrzymią konkurencją. Ogłoszeń są tysiące i nawet jeśli ograniczymy wyszukiwanie do określonego regionu, nadal potencjalny kupiec musi przejrzeć dziesiątki, a nawet setki ofert.

Wystawienie ogłoszenia o aucie na sprzedaż nie jest jednak bezpłatne. Za publikację trzeba zapłacić od kilku do kilkudziesięciu złotych. Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne zwykle spadają na koniec długiej listy, warto więc je wypromować lub wyróżnić, co kosztuje kolejne kilka albo kilkanaście złotych. Jeśli auto nie sprzeda się w określonym czasie, znowu trzeba dokonać wpłaty, by anons stał się widoczny dla potencjalnych kupców.

Problemem bywa też postawa samych użytkowników tego typu portali. Dzwonienie w środku nocy, zadawanie nieadekwatnych pytań, umawianie się na oglądanie auta, a następnie odwoływanie albo nieprzyjeżdżanie to niestety norma.

W legendy obrosły także kuriozalne propozycje niektórych użytkowników, którzy zamiast zaproponować rozsądną cenę za pojazd, chcą go wymienić na inny samochód albo otrzymać za darmo z powodu nierzadko wymyślonych wypadków losowych. Mało kto ma ochotę na jałowe dyskusje, odpowiadanie na kompletnie niestosowne pytania czy umawianie się na oglądanie auta w miejscach, które wydają się niebezpieczne.

Sprawdź ofertę skupu aut w Gdyni: https://e-skupaut.com/skup-aut-gdynia/

Jak wystawić ogłoszenie sprzedaży samochodu?

Jak wystawić samochód na Otomoto i Allegro? To nie jest wcale proste i szybkie! Biorąc też pod uwagę, że czas to pieniądz, stracimy ich sporo, przygotowując samą ofertę sprzedaży. Wyczyszczenie samochodu, wykonanie dobrej jakości zdjęć, przygotowanie poprawnego pod względem językowym i zachęcającego opisu może zająć wiele cennych godzin.

Zdjęcia powinny być wykonane w świetle dziennym, wyraźne. Warto zamieścić kilka fotografii auta z zewnątrz, ze środka, zdjęcie silnika, bagażnika. Jeśli auto jest uszkodzone, to także zobrazować miejsca, które wymagają napraw.

W opisie powinny znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia, historii pojazdu oraz przyczyny, dla którego chcemy się go pozbyć. Mimo wszystko zdarza się, że nawet najlepszy opis zginie w tysiącach innych i nie przyciągnie nikogo, kto wykaże zainteresowanie ofertą. Może się więc okazać, że po tym, jak wydamy kilkadziesiąt złotych, nikt nie napisze i nie zadzwoni.

Może Cię zainteresować: Jak szybko sprzedać samochód używany? 

A co, jeżeli nie możemy znaleźć chętnych lub nie mamy czasu?

Ogłoszenia samochodowe za darmo i płatne nie przyniosły rezultatu? Masz dosyć odbierania telefonów i niezdecydowanych potencjalnych kupców? Jest na to sposób!

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży auta, bez konieczności jego czyszczenia, robienia zdjęć, opisów i opłacania publikacji wyróżnionych ogłoszeń, możesz skorzystać z oferty e-skupaut.com.

Wystarczy zadzwonić do skupu i zgłosić chęć sprzedaży. Jeśli więc cały czas zastanawiasz się, gdzie ogłosić sprzedaż samochodu, proponujemy Ci właśnie to – jakże proste! – rozwiązanie.

Pracownik przyjedzie po samochód i odbierając go, przekaże Ci pieniądze prosto do ręki. Bez zbędnych dyskusji, negocjacji i zaglądania w każdy element pojazdu. To doskonała opcja dla osób zapracowanych i zmęczonych procesem sprzedaży samochodu, a także dla tych, którym zależy na otrzymaniu gotówki jak najszybciej.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here