pieluchomajtki

Pieluchomajtki to jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych. Tak zwane pampersy dla dorosłych są nieocenioną pomocą dla osób borykających się z problemem niemożności kontrolowania czynności fizjologicznych. Korzystają z nich przede wszystkim seniorzy oraz osoby, które są zmuszone do długiego leżenia w łóżku. Szeroki wybór tych produktów pozwala na idealne dopasowanie konkretnego modelu do ciała i potrzeb noszącego.

Rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych

Pieluchomajtki można podzielić ze względu na rodzaj zapięcia, rozmiar oraz chłonność. Najpopularniejsze modele są zapinane z boku na szerokie rzepy. Ten typ zapięcia pozwala na wygodne i szybkie zakładanie oraz ściąganie produktu zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Rzepy umożliwiają również wielokrotne regulowanie oraz dopasowywanie majtek w razie ich przesunięcia.

Drugi typ to pieluchomajtki z elastycznym pasem biodrowym bez zapięcia. Zakłada się je tak samo jak zwykłą bieliznę, co może zwiększać komfort psychiczny noszącej je osoby.  Ten rodzaj przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników aktywnych fizycznie, którym zależy na dyskretnym i wygodnym wspomaganiu w nietrzymaniu moczu.

Opisywane artykuły higieniczne widocznie różnią się także pod względem chłonności, czyli ilości moczu, jaki mogą przyjąć bez przeciekania i wywołania odczucia dyskomfortu u noszącego. W tym przypadku można zauważyć wiele dostępnych poziomów — najczęściej do dziewięciu.

Rozmiary pieluchomajtek

Rozmiary pieluchomajtek są zazwyczaj określane za pomocą liter XS, S, M, L oraz XL. Odpowiednie dobranie pieluchomajtek nie stanowi dużego problemu. Wystarczy zmierzyć obwód talii oraz bioder osoby, która ma je nosić i porównać go z tabelą rozmiarów od producenta. Tabele dopasowujące obwód do rozmiaru można zaleźć na stronach internetowych bądź na opakowaniach produktów.

Wybór pod względem chłonności i rozmiaru

Przy wyborze pieluchomajtek najważniejsze są dwa aspekty: chłonność oraz rozmiar. Jak pokazano wyżej, możliwości jest naprawdę wiele. Skąd wiedzieć, który poziom chłonności będzie odpowiedni? Jeśli nie ma się pewności co do tego, jaką wartość parametry wybrać, można zacząć prowadzić dzienniczek, w którym zapisuje się ilość przyjmowanych płynów i przypuszczalny stopień nietrzymania moczu. Dzięki tej praktyce można szybciej oraz lepiej dobrać rodzaj pieluchomajtek czy ustalić ich optymalną chłonność.

Aby produkt dobrze pełnił swoją funkcję,  musi  być też dopasowany pod względem rozmiaru. Pieluchomajtki powinny ściśle przylegać do ciała w pasie. Zapobiega to  wyciekom oraz zmniejsza ryzyko obtarć, które mogą powstać zarówno przy zbyt małych jak i przy zbyt dużych rozmiarach. Dobrze dopasowane pieluchomajtki nie mogą blokować ruchów ani uwierać noszącego, natomiast zbyt duży luz w pasie lub w okolicach pachwin zwiększa ryzyko nieprzyjemnych wpadek.  Należy pamiętać o tym, że noszenie pieluch dla dorosłych powinno być przede wszystkim komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here