łódka

Osoby mieszkające w Gdyni lub wybierający to miasto jako wyjściowy punkt wakacyjnych podróży wzdłuż polskiego wybrzeża mogą korzystać dziś z wielu nowoczesnych form transportu. Jeśli chcesz ominąć wakacyjne korki, jedną z dogodniejszych form podróżowania po Zatoce Gdańskiej jest taxi wodne – Gdynia to miejsce stacjonowania wielu firm świadczących tego tupu usługi i wystarczy odwiedzić gdyńską marinę, by wynająć szybki transport wodny i dotrzeć do dowolnego portu w regionie.

Szybki transport wodny

Niewielkie łodzie motorowe z mocnym silnikiem to idealny wybór dla osób, którym zależy na skróceniu czasu podróży na Hel lub do dowolnie innego portu Zatoki Gdańskiej z mariny w Gdyni. Taki transport jest nie tylko szybki, ale i niezwykle atrakcyjny, zwłaszcza z punktu widzenia turystów. Można szybciej dotrzeć w wybrane miejsce, a przy okazji podziwiać piękno morza oraz otaczającego go wybrzeża. Czas podróży taksówką wodną z Gdyni do innych portów Zatoki Gdańskiej, dzięki dużym prędkościom rozwijanym przez nowoczesne motorówki jest zdecydowanie krótszy niż podróż samochodem. Z usług wodnych taksówek można korzystać również w drodze powrotnej, przy zachodzącym słońcu, ciesząc się urokami wieczornego rejsu. Co warte podkreślania, takie podróżowanie jest nie tylko szybkie, ale i bardzo wygodne oraz atrakcyjne, zwłaszcza jeśli wybierz się nowoczesne taxi wodne. Gdynia jako portowe miasto może zaoferować usługi szybkiego transportu wodnego zarówno turystom, jak i mieszkańcom miasta.

Ile trwa rejs z Gdyni na Hel?

W zależności od wybranej formy wodnego transportu rejs może trwać od nieco ponad godziny do zaledwie kilkudziesięciu minut. Najszybsze jest oczywiście taxi wodne – Gdynia to siedziba coraz większej liczby firm dysponujących szybkimi motorówkami, co jest najlepszą gwarancję skrócenia czasu podróży, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów turystycznych rejsu. Najwolniej pływają klasyczne tramwaje wodne. Co ważne, czas ich funkcjonowania jest również zdecydowanie krótszy niż wodnych taksówek w Gdyni, bo zwykle obejmuje jedynie dwa wakacyjne miesiące roku – lipiec i sierpień. Taksówki działają dłużej, pływają szybciej i są bardziej elastyczne, dzięki czemu podróżny nie musi czekać na rejs, tylko ustala dogodną dla siebie godzinę wypłynięcia z wybranego portu.

Zakorkowane drogi wybrzeża, zwłaszcza drogi prowadzące na Półwysep Helski, skutecznie zniechęcają do podróżowania samochodem. Jeśli chcesz odwiedzić Hel lub Jastarnię, zamiast jazdy samochodem, lepiej wynajmij łódź. W ten sposób dotrzesz na miejsce w prawdziwie ekspresowym tempie, korzystając przy tym z uroków rejsu nowoczesną motorówką.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here