Żwirek silikonowy dla kota

Nie bez przyczyny kociaki to jedne z najczęściej wybieranych zwierzaków domowych. Ich zachowania, charakter i uroczy wygląd sprawiają, że można się w nich zakochać. Posiadanie takiego zwierzaka to jednak nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek zapewnienia mu komfortowych warunków do życia. Musimy pamiętać, że koty nie załatwiają się na zewnątrz, więc oprócz karmy, musimy zapewnić naszemu pupilowi odpowiednie miejsce do załatwiania swoich potrzeb.

Rodzaje kuwet

Jeśli chodzi o kuwety, to w zasadzie mamy wybór między dwoma opcjami: kuwety otwarte i kuwety zamknięte. W obu tych typach możemy stosować np. żwirek silikonowy dla kota lub każdy inny rodzaj żwirku. Kuwety otwarte, są zazwyczaj tańsze i zajmują mniej miejsca, natomiast zaletą kuwet zamkniętych jest to, że nie wydobywają się z nich nieprzyjemne zapachy, a kot może spokojnie się załatwić. Ważne jest także, aby wybrać odpowiedni rozmiar kuwety dla naszego zwierzaka, aby miał w niej niewystarczająco miejsca.

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Każdy ze żwirków ma inne właściwości, dlatego warto je poznać, aby wybrać ten odpowiedni dla siebie i dla swojego kota.

Żwirek silikonowy dla kota, inaczej silikatowy, to jeden z najbardziej wydajnych żwirków, dzięki któremu nie musimy sprzątać kuwety po każdym użyciu przez kota. Kryształki, z których jest wykonany pozwalają na kilkukrotne jego użycie. Wymiany wymaga, w momencie kiedy kryształki zaabsorbują maksymalną ilość cieczy, wtedy zmienią swój kolor z przeźroczystego na żółty. Żwirek ten jest lekki i nie pyli się oraz posiada właściwości antybakteryjne. Silikonowych żwirków nie można niestety po zużyciu wyrzucić do toalety.

Kolejny rodzaj podłoża do kuwet, to żwirek bentonitowy, który ma wysokie właściwości absorpcyjnie, dzięki którym dobrze pochłania zarówno ciecz, jak i zapachy. Dobrze się zbryla, jest bardzo popularny i łatwo dostępny. Jego wadą jest to, że się kruszy i pyli oraz to, że nie jest odpowiedni do wyrzucania do toalety.

Ostatni dostępny żwirek na rynku, to żwirek drewniany, który jest najbardziej ekologiczny. Ten żwirek, w porównaniu do żwirku silikonowego, czy bentonitowego, można bezpiecznie spłukiwać w toalecie, co jest niewątpliwie jego dużą zaletą. Wadą jego stosowania jest na pewno konieczność częstej wymiany, i to że łatwo się roznosi oraz przyczepiaj do kociej sierści i łapek.

Jeśli nadal mamy wątpliwości w wyborze, zawsze możemy wypróbować, czy to żwirek silikonowy, czy bentonitowy, czy drewniany i zobaczyć, które z tych podłoży przypadnie najbardziej nam i naszemu pupilowi do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here