Psia alergia to dla właściciela ogromny problem. Niestety nasi czworonożni przyjaciele coraz częściej zapadają na problemy zdrowotne, które spowodowane są nietolerancją pokarmową lub uczuleniem na poszczególne składniki karm. Ich żywienie jest bardzo trudne, a wybór odpowiedniego pożywienia przysparza ogromnych problemów. Jak dobrać karmę dla psa alergika? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.
Jak objawia się alergia u psa?
Alergia może objawiać się na wiele różnych sposobów. Bardzo często w zachowaniu psa da się zauważyć pewien niepokój, zwierzak mocno się drapie, wylizuje i gryzie łapy. Takie zachowanie może świadczyć, że jest on uczulony i jeśli gołym okiem nie widzimy, co może być przyczyną, warto przeprowadzić testy alergiczne. Innym bardzo częstym problemem występują u psich alergików, jest częsty nieżyt żołądkowo-jelitowy. Jeśli zauważymy, że nasz zwierzak cierpi z powodu częstych biegunek lub wymiotów, również warto przeprowadzić testy, by przekonać się, czy objawy te nie są spowodowane właśnie alergią. Pamiętajmy, że pomimo wysokiej skuteczności, jaką osiągnąć możemy, stosując karmy weterynaryjne dla psów, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest dokładne zbadanie psa i stwierdzenie przyczyny problemu.
Dieta a objawy alergii – co zrobić, by pies poczuł się lepiej?
Jeśli nasz pupil zmaga się z alergią pokarmową, karmy weterynaryjne dla psów, które kupić można na https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Diety-weterynaryjne-dla-psow-471.html, przynoszą bardzo dobre efekty, bo zapewniają dokładnie taki skład, jaki jest potrzebny do poprawy samopoczucia. Są one przeważnie wykonane z pominięciem najczęstszych psich alergenów, bardzo często nie zawierają wcale składników roślinnych, a jeśli już się tam znajdują, to w formie ułatwiającej przyswajanie.
Dobre karmy weterynaryjne dla psów nie należą do najtańszych, ale umożliwiają dość szybkie rozwiązanie naszych problemów ze zdrowiem czworonoga. Przyczyniają się do ograniczenia biegunek, eliminują wymioty i uporczywe gryzienie łap. Pierwsze efekty stosowania takich karm widoczne są już po kilku dniach stosowania, ale na pełną poprawę przyjdzie nam poczekać około 4-6 tygodni. To czas, w którym z organizmu naszego pupila wydalone zostaną wszelkie alergeny i poczuje ogromną ulgę. Pamiętajmy, że nieleczona alergia ma u zwierząt tendencję do nasilania i należy zrobić wszystko, by wcześnie wykryć problem i przystąpić do leczenia. W pierwszym okresie same karmy weterynaryjne mogą jednak nie wystarczyć, dlatego specjalista może zalecić stosowanie leków przeciwhistaminowych i uspokajających, które sprawią, że nasz psiak odczuje szybką ulgę.