Jaką odżywkę wybrać do salonu fryzjerskiego

Stając przed zadaniem wyposażenia salonu fryzjerskiego w najlepsze kosmetyki fryzjerskie, niechybnie przychodzi moment wyboru dobrej odżywki do włosów. Niestety, nie istnieje uniwersalna odżywka, która zadziała skutecznie na każdy rodzaj włosów. Odżywki powinny być dobierane odpowiednio do typu i kondycji włosów, dlatego profesjonalny salon fryzjerski powinien mieć na wyposażeniu co najmniej kilka typów odżywek. Szukając odpowiednich produktów, postawmy więc na różnorodność oraz na wybór bardzo dobrej marki kosmetyków dla fryzjerów.

Profesjonalne odżywki do włosów do salonu fryzjerskiego – jak kupować?

Po pierwsze, dobierając kosmetyki fryzjerskie do salonu, nie należy kierować się modą, ładnym opakowaniem, zapachem ani konsystencją kosmetyku. Nie warto również kurczowo przywiązywać się do wydajności kosmetyków. Cena również nie powinna determinować naszych wyborów. Najważniejszy jest skład kosmetyków.

Odżywki do włosów zasadniczo dzielimy na ten, których skład albo nawilża, albo natłuszcza, albo odżywia włosy. Są to odpowiednio odżywki humektantowe, emolientowe oraz proteinowe.

Odżywki do włosów emolientowe

Odżywki emolientowe są doskonałe dla włosów wysokoporowatych (czyli np. kręconych), a także do włosów suchych i zniszczonych. Emolienty tworzą warstwę ochronną na włosach, która zabezpiecza je doskonale przed działaniem czynników zewnętrznych. Odwiedzając sklep dla fryzjerów należy uważać: wiele kosmetyków określonych jako emolientowe może mieć w swoim składzie również silikony. Dają one doskonały efekt „wow” podczas stylizacji, jednak w dłuższej perspektywie pogarszają one kondycję włosów.

Odżywki proteinowe

Odżywki proteinowe odbudowują ubytki w strukturach włosów. Po umyciu włosów z dodatkiem tego typu odżywki szybko zauważymy, że fryzura zyskuje na objętości. Należy tutaj uważać: jeśli źle zidentyfikujemy rodzaj włosów i zastosujemy odżywkę proteinową tam, gdzie odbudowa jest niepotrzebna, doprowadzimy do niepożądanej sztywności włosów.

Odżywki humektantowe

Dzięki odżywce humektantowej włosy zachowują na dłużej nawilżenie. Działają bardzo dobrze na włosy suche. Odżywki humektantowe powinny być używane naprzemiennie z odżywkami proteinowymi.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że sam wybór doskonałych odżywek do włosów, o znacznym stopniu urozmaicenia to nie wszystko. Należy jeszcze nauczyć się sprawnie dobierać rodzaj odżywki do konkretnego klienta. Tutaj jednak odpowiedzią będą ciągłe ćwiczenia i wprawa nabierana w trakcie pracy, a także systematyczne poszerzanie wiedzy z zakresu fryzjerstwa. Warto również słuchać swoich klientów: zapytać, jakich odżywek najczęściej używają i jakie kosmetyki sprawdzają się na ich włosach. Gdy klient do nas wróci na kolejną wizytę, warto zapytać go, czy użyte poprzednio kosmetyki fryzjerskie sprawdziły się na jego włosach. W ten sposób, dobierzemy preparaty fryzjerskie do każdego typu włosów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here