blender

Blendery są wspaniałymi i przede wszystkim bardzo użytecznymi urządzeniami kuchennymi. W dzisiejszych czasach po prostu trzeba je mieć. W wielu przepisach wykorzystuje się ich zróżnicowane funkcje, dlatego jeśli wciąż nie masz tego prostego sprzętu AGD, niektórych dań, a w szczególności wypieków i koktajli po prostu nie jesteś w stanie wykonać.

Zawsze jednak możesz to zmienić. Możesz dowiedzieć się, jaki blender kupić, by jeszcze dziś zamówić go przez Internet albo wybrać się po niego do stacjonarnego sklepu. To małe urządzenie potrafi zdziałać cuda. Z jego pomocą zaczniesz przygotowywać niesamowite zupy, kremy, szejki, koktajle, a także domowe masła orzechowe oraz przeciery dla dzieci.

Rozdrabniacze kuchenne w sklepach dzielone są na dwie kategorie. Do wyboru masz zatem blendery ręczne oraz blendery stojące, nazywane też kielichowymi. Różni je przede wszystkim sposób użytkowania. Pracując z pierwszymi, musisz przez cały czas trzymać je w dłoni. Nie zawierają one specjalnych, podtrzymujących je pojemników, dlatego wszystkie produkty, które zamierzasz zmiksować, musisz umieścić w wolnostojącym naczyniu, a następnie pilnować, by w trakcie rozdrabiania ono się nie przewróciło i nie zabrudziło całej kuchni.

wyciskany sok

Wnioski wysuwają się same. Blendery ręczne nie są zbyt praktyczne czy wygodne, ale swoje dobre strony także posiadają. Zajmują znacznie mniej miejsca, dlatego najczęściej wybierane są do tych niewielkich kuchni czy kawalerek. Mają też niższe ceny od blenderów kielichowych, bo możesz je kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli jednak większa ilość zajmowanego przez sprzęt miejsca nie jest dla ciebie żadnym problemem, bo masz na tyle dużą i dobrze zorganizowaną kuchnię, że spokojnie umieścisz w niej kolejne większe urządzenie, skieruj się raczej w stronę zakupu blendera stojącego. Ten kielichowy zapewni ci dużo większą wygodę. Miksując nim produkty spożywcze, nie musisz trzymać go w ręce. Blender stojący jest na stałe połączony z miską lub wysokim kubkiem, do którego wrzucasz wybrane artykuły, by od razu zacząć je miksować. Stoi stabilnie, dlatego nie ma takiej opcji, aby doprowadził do rozbryzgania masy po stole czy kafelkach. Blendery stojące przeważnie też mogą wykazać się wyższą mocą i tym samym lepszym działaniem.

Załóżmy jednak, że mimo wszystko zdecydowałeś się na zakup blendera ręcznego

Przekonał cię do niego jego niewielki rozmiar oraz niska cena bądź inne jego funkcje. A jaki blender ręczny warto kupić? Koniecznie zwróć uwagę na jego konstrukcję. Większość blenderów manualnych składa się z obudowy, w której wnętrzu znajdziesz ostrze oraz silnik. Różni je jednak sama forma tej obudowy, czyli jej kształt oraz rozmiar. Aby blender ręczny dobrze się u ciebie sprawdzał, musi on wręcz idealnie leżeć w twojej dłoni. Sam sprawdź, czy tak właśnie jest. Nie kupuj tego rodzaju urządzeń przez Internet, a zamiast tego odwiedź najpierw dowolny sklep stacjonarny ze sprzętami RTV i AGD, by wziąć potem do ręki kilka modeli blenderów ręcznych i zobaczyć, którym z nich najłatwiej ci się operuje. Zwróć też uwagę na wagę urządzeń. Nie mogą być one zbyt ciężkie, gdyż wtedy nie będziesz w stanie utrzymać ich przez dłuższy czas w dłoni. Dobry blender ręczny powinien być ergonomiczny, lekki i zarazem solidny. Czegoś takiego musisz poszukać.

jaki blender

Zupełnie inny typ konstrukcji charakteryzuje blendery stojące. Modele kielichowe też co prawda składają się z obudowy, ostrza i silnika, ale to wszystko zostaje w nich umieszczone w specjalnym kielichu, dzbanku, misce, kubku lub innym naczyniu. To takie sprzęty wielofunkcyjne. Kupując blender stojący, zyskujesz dwa w jednym. Od razu zaczynasz mieć dostęp zarówno do urządzenia rozdrabniającego, jak i połączonego z nim naczynia, w którym przygotowujesz swoje masy, kremy czy inne dania. To duże ułatwienie, a także oszczędność czasu. Do blendera stojącego możesz wrzucić wszystkie składniki i po prostu go włączyć, by w tym samym momencie zająć się czymś zupełnie innym. Jeżeli więc czas jest dla ciebie priorytetem, musisz sięgnąć właśnie po blender stojący. On zachwyci cię dużo bardziej od tego ręcznego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są objawy raka
Następny artykułJaki depilator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here