depliator

Przesadnie owłosione ciało nie jest niczym atrakcyjnym. O ile jeszcze drobne włoski są akceptowalne na klatce piersiowej bądź nogach i ramionach mężczyzny, tak gdy na tych samych partiach ciała wystąpią u kobiety, staną się od razu znakiem, że nadeszła najwyższa pora na sięgnięcie po maszynkę do golenia. Na pewno regularnie pozbywasz się swojego nadmiernego owłosienia.

Robisz to przynajmniej raz w tygodniu, a w okresie letnim i wiosennym nawet co dwa lub trzy dni, by móc swobodnie pokazywać się na plaży lub chodzić po mieście w krótkich szortach. Metody depilacji są bardzo zróżnicowane, dlatego powinnaś się im przyjrzeć, by wybrać dla siebie tę najlepszą. Jeżeli uznasz, że jest nią usuwanie owłosienia elektryczną maszynką, dowiesz się zarazem, jaki depilator będzie dla ciebie odpowiedni. A życie trzeba sobie ułatwiać. Zabiegi pielęgnacyjne są przecież czasochłonne i wymagające, dlatego warto by było tak je przeprowadzać, by zapewniały one dobre efekty na jak najdłuższy czas.

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych przez kobiety metod depilacji jest usuwanie owłosienia przy pomocy zwykłych maszynek do golenia. Na pewno sama od czasu do czasu po nie sięgasz. Być może nawet masz je zawsze na półce wbudowanej w wannę bądź kabinę prysznicową, by w razie potrzeby podczas brania kąpieli móc szybko usunąć kilka odrośniętych włosków. Plusem tej metody na pewno jest jej łatwość. Maszynki do golenia działają też bardzo szybko, bo wystarczy użyć ich właśnie pod prysznicem lub w trakcie kąpieli, aby w ciągu paru minut pozbyć się wszystkich niechcianych włosków.

kobieta

Cena też odgrywa sporą rolę w tej metodzie. Najtańsze maszynki możesz kupić już od złotówki za sztukę! Niby same plusy, ale jednak wiele osób przestrzega przed tą metodą depilacji, bo niestety potrafi być ona groźna dla skóry. Na pewno nieraz zdarzyło ci się już zaciąć taką maszynką. Po przeprowadzonym zabiegu mogłaś mieć też problem z nadmiernie przesuszoną lub podrażnioną skórą. No i czy ktokolwiek używa maszynki jednorazowej tylko jeden raz? Raczej nie, a jest to bardzo niehigieniczne. Taka depilacja daje też krótkotrwałe efekty, dlatego lepiej zastąpić ją inną metodą golenia, w której wykorzystasz niezwykłą moc depilatorów.

Bez trudu znajdziesz w sieci wartościowy poradnik o tym, jaki depilator kupić, dlatego też o tym nie będziemy dzisiaj mówić, a za to skupimy się na głównych zaletach tej metody usuwania owłosienia. A jest ich naprawdę sporo. W przeciwieństwie do depilacji jednorazowymi maszynkami depilator gwarantuje ci długotrwałe efekty. Pozbywasz się włosków raz i cieszysz się idealnie gładką skórą przez kolejnych kilka tygodni, dzięki czemu nie musisz bezustannie jej maltretować i katować. To jedna z lepszych metod zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

jaki depilator

O ile zimą czy jesienią czasami możesz sobie pozwolić na rezygnację z depilacji, bo i tak ukrywasz nogi pod długimi spodniami lub rajstopami, to jednak podczas wakacji na co dzień śmigasz w sukienkach i spódniczkach, dlatego twoja skóra zawsze musi być gładka i lśniąca. Depilatory są też bezpiecznymi urządzeniami dla ciała. Oczywiście te, które były tworzone kilkanaście lat temu, często się zacinały i tworzyły na skórze zaczerwienienia oraz krosty, ale najnowsze odkrycia technologiczne są całkowicie nieszkodliwe. Dzięki nim możesz sobie tylko i wyłącznie pomóc. Dobry depilator będzie co prawda trochę kosztować, ale pamiętaj, jak wiele możesz dzięki niemu zyskać – jeżeli sobie to uświadomisz, na pewno nie będziesz żałować na nim pieniędzy.

O trzeciej, jeszcze lepszej metodzie usuwania owłosienia ostatnio jest naprawdę głośno. Mowa oczywiście o depilacji laserowej, czyli usuwaniu włosków z ciała przy pomocy specjalistycznych wiązek laserowych. Co prawda sama nie jesteś w stanie przeprowadzić takiego zabiegu, ale możesz z niego skorzystać już w każdym gabinecie kosmetycznym czy salonie medycyny estetycznej. Depilacja laserowa jest metodą najdroższą, ale zarazem najlepszą. Jeżeli więc męczy cię to całe golenie nóg, powinnaś w nią zainwestować.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki blender
Następny artykułJakie białko polecacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here