typ urody

Określenie konkretnego typu urody może nam ułatwić wiele czynności związanych z modą i urodą. Inny kolor, a nawet odcień włosów będzie pasował osobie z ciepłą lub zimną karnacją. Jedna osoba w czerwieni będzie wyglądać żywo i promiennie, a inna smutno, smętnie i ponuro. Wszystko to zależy od kilku czynników. Jak odpowiedzieć sobie na pytanie „jaki mam typ urody?”

Przede wszystkim najlepiej, jeśli określając swój typ urody nie mamy pofarbowanych włosów. Koloryzacja może zmieniać nie tylko kolor, ale także typ ubarwienia, co może sprawić, że efekt eksperymentu będzie przekłamany. Jeśli masz już pofarbowane włosy, możesz spróbować spiąć swoje włosy w ciasny kucyk – wówczas, dzięki odrostowi, zobaczysz chociaż kawałek swojego naturalnego koloru. Przed przystąpieniem do określania swojej urody, należy także dokładnie zmyć makijaż.

Zacznijmy od tego, jakie w ogóle istnieją typy urody?

kobieta nad morzem

Najpopularniejszym rozróżnieniem jest podział na wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy z nich typuje określona liczba cech urody, która koresponduje z konkretnymi kolorami. Wiosna i jesień to typy urody ciepłe, a lato i zima to typy zimne. Od tego też warto zacząć poszukiwania, zawężając nasz wybór do jedynie dwóch kategorii. Jak określić, czy masz ciepły czy chłodny typ urody?

Najpierw spójrz na swoją wewnętrzną stronę nadgarstka i określ, jakiego koloru są twoje żyły? Zielone czy niebieskie? Jeśli zielone – ciepły typ urody, jeśli niebieskie – zimny typ. Jeśli nie masz pewności, pomyśl, na jaki kolor opala się twoja skóra w czasie lata? Jeśli opalasz się na piękny, złocisty brąz – jesteś wiosną lub jesienią, a jeżeli twoja skóra zamiast brązowieć, na słońcu jedynie się czerwieni – jesteś zimą lub latem.
Wiesz już, jaki odcień ma twoja skóra – teraz czas zadecydować, która z dwóch pozostałych opcji określa twój typ urody.

Jeśli wybierasz między wiosną a jesienią, poobserwuj przez chwilę swoje włosy i oczy. Wiosna może mieć każdy możliwy kolor oczu, jednak nie będzie on nigdy zbyt intensywny. Podobnie z włosami – kolor może oscylować od jasnego blondu do średniego brązu, lecz będzie to kolor subtelny, delikatny. Jesień natomiast ma oczy zielone lub brązowe, o intensywnym kolorze, natomiast włosy, choć także mogą przypominać blond lub brąz, to zawsze mają zabarwienie koloru rudego.

No dobrze, a jaki mam typ urody wybierając między latem a zimą?

Lato można skojarzyć z szarością. Włosy są popielate, a oczy szaroniebieskie, szarozielone. I w końcu zima, która jest najprostsza do rozpoznania, bowiem cechuje się wszystkimi bardzo ciemnymi kolorami włosów – chłodny brąz, granatowa czerń… Kolor oczu może być każdy, ale będzie niezwykle intensywny, wręcz hipnotyzujący. Skóra też ma wyróżniający się wygląd – jest alabastrowa, prawie przezroczysta. Ten typ urody bardzo często określa się mianem „Królewny śnieżki”.

Jaki mam typ urody

Mając wątpliwości, dobrze jest przypatrzeć się znanym kobietom i określić do której z nich jesteśmy typem urody najbardziej podobni? Megan Fox (zima), Julianne Moore (jesień), Reese Witherspoon (lato) czy Emma Watson (wiosna)?
I voilà! Znasz już prawdopodobnie swój typ urody. Dzięki tej informacji, wizyty w sklepach odzieżowych, dobieranie dodatków czy zmiana koloru włosów będzie już zawsze szybsza, sprawniejsza i weselsza. Twoje ciuchy będą cię już wyłącznie rozweselać, bo za każdym razem, gdy spojrzysz w lustro, zobaczysz, że wszystkie twoje atuty są podkreślone, a mankamenty zatuszowane. Oczywiście, są osoby, którym będzie trochę trudniej samodzielnie określić swój typ urody – może to być spowodowane różnymi czynnikami.

Wówczas warto skorzystać ze specjalnych usług osoby, która zajmuje się tym profesjonalnie. Ten zawód nazywa się kolorysta. Umawiasz się z taką osobą, a ona przychodzi z odpowiednimi próbkami materiałów i robi ci w nich zdjęcia dobrej jakości, w dobrym świetle. Taka usługa trwa kilka godzin i kosztuje od 200 do 400 złotych, co dla niektórych może być sporym wydatkiem, ale może warto poodkładać przez kilka miesięcy pieniądze i sprawić sobie taki prezent?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki internet wybrać
Następny artykułJaki aparat kompaktowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here