odkurzacz piorący

Na rynku sprzętów AGD można znaleźć wiele odkurzaczy mających funkcję klasycznego odkurzania lub samą funkcję piorąca, ale są również takie które łączą ze sobą obie te funkcje.

Zazwyczaj odkurzacze piorące zbudowane są z dwóch pojemników: w jednym znajduje się worek na brud a drugi to miejsce na wodę lub wodę i detergent. Są również takie modele w których nie ma worka na brud a woda pełni funkcję filtra i zbiornika na brud.
Kupując odkurzacz piorący często warto zwrócić uwagę na to czy dany odkurzacz ma też funkcję odkurzania na sucho, ponieważ pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce i zastąpi dwa oddzielne urządzenia.

Jaki odkurzacz piorący?

Dostępne na rynku są dwa rodzaje odkurzaczy piorących:
* odkurzacz wodny działa na zasadzie zasysania powietrza, które razem z brudem dostaje się do pojemnika z wodą, która działa jak filtr. Niektóre modele odkurzaczy posiadają dodatkowo filtr wylotowy. Odkurzacze wodne posiadają także funkcje prania np. dywanów, wykładzin i innych powierzchni materiałowych a także tapicerki samochodowej.
Zalety odkurzaczy wodnych:
-piorą i myją różnego rodzaju powierzchnie;
-są przyjazne dla osób cierpiących na alergie oraz dla naszych dróg oddechowych;
*odkurzacz piorący, który dobrze sprawdzi się w domu zbudowany jest zazwyczaj z dwóch pojemników: w jednym znajduję się woda, a w drugim detergent dodatkową funkcją jest standardowe odkurzanie na sucho.
Zaletami takiego odkurzacza są:
-oszczędność pieniędzy oraz miejsca w domu, ponieważ w jednym urządzeniu mamy dwie funkcje;
-utrzymanie w domu perfekcyjnej czystości;
-łatwe pranie dywanów oraz czyszczenie podług.

Działanie odkurzacza piorącego:

Składa się on z dwóch elementów tzn. pojemników w jednym z nich znajduje się woda z płynem czyszczącym a drugi służy do składowania zużytej i zabrudzonej wody po praniu. Do prania potrzebne jest tworzenie się piany co często umożliwia nam przycisk znajdujący się na rurze od odkurzacza. Przed praniem dywanów najlepiej odkurzyć go na sucho, aby zapobiec wcieraniu się głębiej kurzu i resztek będących na dywanie. Należy również pamiętać aby używać specjalnych detergentów do odpowiedniego rodzaju powierzchni.

jaki odkurzacz piorący

Przy zakupie odkurzacza piorącego należy zwrócić na pewno duża uwagę na parametry jakie dany model posiada. Oto najważniejsze cechy:
*moc- to podstawowy parametr każdego odkurzacza. Przy odkurzaczach piorących panuje zasada, że im większa moc tym wydajniejsza praca urządzenia podczas odkurzania i prania. Cecha ta jest też wyznacznikiem ceny odkurzacza, wynika z tego, że im większa moc tym większa cena. Urządzenia o większej mocy lepiej sprawdzają się w mieszkaniach o większym metrażu oraz domach jednorodzinnych gdzie jest dużo dywanów i innych powierzchni wymagających częstego czyszczenia;

*siła ssania-to moc z jaką odkurzacz zasysa brud do zbiornika i wskaźnik skuteczności sprzątania odkurzacza. Siła ssania jest przeważnie określana jednostką VAT, ale są też producenci, którzy moc swoich modeli odkurzaczy wyrażają w pascalach. Im wyższa siła ssąca tym większa skuteczność prania i odkurzania;

*wielkość zbiorników-im większe pojemniki w naszym odkurzaczu tym rzadziej trzeba dolewać do niego wodę czy czyścić go z zabrudzeń. Urządzenia o dużej pojemności zbiorników najlepiej sprawdzają się w dużych mieszkaniach i domach;

*sterowanie-warto zwrócić uwagę na funkcjonalność sterowania odkurzaczem. Można znaleźć odkurzacze posiadające przyciski lub pokrętła a także panel cyfrowy do obsługi poszczególnych funkcji.

odkurzanie

*liczba końcówek, rur i pojemników- odkurzacze posiadające funkcję prania i odkurzania na sucho mogą w swej budowie posiadać dużą ilość elementów. Przy zakupie warto się zorientować czy aby z trybu odkurzania przejść w tryb prania należy wymienić jakieś elementy np. rury lub pojemniki. Jeśli dodatkowych elementów będzie sporo wówczas użytkowanie urządzenia oraz jego przechowywanie może przysporzyć nam wiele kłopotów.

Kupując odkurzacz piorący ważne jest by zwrócić uwagę na jego budowę i ilość części jakie posiada oraz sposób w jaki wymienia się w nim wodę lub filtr, aby nie sprawiało nam to większego problemu podczas użytkowania. Trzeba też podczas używania odkurzacza dbać o jego czystość, czyścić dokładnie jego części. Żeby zapobiec rozwijaniu się bakterii oraz szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów należy czyścić i osuszać elementy przez, które płynie woda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here