Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać

Różne rodzaje uchwytów na telefon do samochodu powodują, że wiele osób ma problem z ich doborem. Gdy także stoisz przed koniecznością podjęcia takiej edycji, zobacz, jaki uchwyt na telefon do auta warto kupić!

Rodzaje uchwytów samochodowych – jaki wybrać?

Podział akcesoriów jak uchwyty samochodowe odnosi się przede wszystkim do ich budowy, dlatego wyróżnia się poniższe typy uchwytów:

Uniwersalne uchwyty samochodowe

Są to uniwersalne, standardowe uchwyty, które mają płaskie miejsce na umieszczenie telefonu. Jest on wtedy po obu stronach przytrzymywany za pomocą ramion.

Charakterystyczną cechą tych uchwytów jest możliwość dopasowania szerokości ich ramion do każdego typu telefonu, dlatego sprawdzą się one świetnie dla osób korzystających z różnych aparatów.

Takie uchwyty mogą mieć ręcznie regulowane ramiona, które trzeba otworzyć i potem zamknąć, albo mogą mieć ramiona ściągane sprężynami, które zaciskają się same na telefonie.

Grawitacyjne uchwyty samochodowe

W przypadku tego typu uchwytów samochodowych wykorzystuje się podpórkę pod telefon, która utrzymuje go w miejscu i dodatkowo zabezpiecza przed upadkiem.

Z boku, podobnie jak w uchwytach standardowych, mają one ramiona, które mogą być regulowane.

Magnetyczne uchwyty samochodowe

Minimalistyczne uchwyty magnetyczne wyposażone są w magnesy. W zestawie z takim uchwytem znajdziemy również magnes do umieszczenia na telefonie – naklejenia go na jego tylnej obudowie lub umieszczenia w etui.

Takie uchwyty są proste w stosowaniu, ponieważ wystarczy tylko przyłożyć do nich telefon. Zdarza się jednak, że nie są tak stabilne i powodują jego upadki, na przykład podczas jazdy na wyboistej drodze.

Uchwyty samochodowe z ładowaniem indukcyjnym

Ciekawym wyborem do samochodu będzie też uchwyt z ładowaniem indukcyjnym, który pozwala na doładowanie telefonu bez potrzeby podpinania do niego kabli. 

Najczęściej takie uchwyty samochodowe mają konstrukcję grawitacyjną.

Wszystkie powyższe rodzaje uchwytów samochodowych możesz kupić w sklepie internetowym Forcell: https://forcell.pl/uchwyty-samochodowe

Mocowanie uchwytu samochodowego – gdzie go umieścić?

Trzeba zastanowić się też, gdzie umieścić swój uchwyt samochodowy na telefon, aby korzystać z niego wygodnie.

Uchwyty samochodowe mogą być montowane w poniższych miejscach:

– Deska rozdzielcza samochodu,

– Szyba samochodowa,

– Kratka wentylacyjna.

Warto więc zobaczyć, czy wybrany przez nas uchwyt samochodowy pozwoli na zamontowanie go w wybranym obszarze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu na telefon do auta?

Powinniśmy sprawdzić, czy i jak można regulować uchwyt samochodowy na telefon, aby dzięki temu ustawić go w odpowiedniej pozycji poziomej i pionowej.

Wielu kierowców poszukuje także uchwytów samochodowych z długim pałąkiem z regulacją, ponieważ można wtedy przybliżyć telefon do siebie i łatwiej z niego korzystać.

Gdy chcesz kupić uchwyt samochodowy, zobacz też, czy nie będzie on przesłaniać gniazd ładowania oraz wejścia słuchawkowego do Twojego telefonu.

Należy też zwrócić uwagę na jakość wykonania uchwytu. Dobrej klasy tworzywo sztuczne spowoduje, że posłuży on na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here