Wszywka alkoholowa Warszawa

Alkoholizm jest przewlekłą chorobą, która rozprzestrzenia się po całym świecie. Wiele osób się z tym zmaga. Co więcej, problem ten pojawia się coraz częściej wśród młodych ludzi, zarówno na wsi, jak i w dużych miastach.

Alkoholizm dotyczy to nie tylko samych pacjentów, ale także ich bliskich, dlatego wymaga szybkiego i skutecznego leczenia.

Czym jest i jak działa Esperal?

Esperal, zwany potocznie wszywką alkoholową, to awersyjna metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu. Wszywka ma kształt pigułki i umieszczana jest pod skórą, najczęściej na plecach lub pośladkach. Zawiera substancję czynną disulfiram, którego zadaniem jest hamowanie aktywności dehydrogenazy aldehydowej, jednego z grupy enzymów. To sprawia, że ​​aldehyd octowy jest mniej podatny na utlenianie do kwasu octowego, co czyni go mniej toksycznym. Mówiąc najprościej, gdy osoba pije alkohol podczas stosowania Esperalu, ilość toksycznego aldehydu octowego w organizmie gwałtownie wzrasta, co prowadzi do ostrego zatrucia alkoholem.

Wszywka alkoholowa Warszawa to metoda awersyjna. Oznacza to, że zniechęca osoby uzależnione do picia alkoholu. Osoba, która ma wszyty Esperal, ma świadomość, że jeśli sięgnie po alkohol, szybko pojawią się objawy ostrego zatrucia alkoholem. Nawet niewielkie ilości alkoholu gwałtownie reagują z disulfiramem, dlatego osoby uzależnione powinny powstrzymać się od picia i stworzyć w swojej podświadomości barierę uniemożliwiającą spożywanie nawet niewielkich ilości napojów o dużej zawartości alkoholu. Warto pamiętać, że pacjenci, którzy są na kilkudniowym cyklu picia powinni przejść detoks alkoholowy przed zastosowaniem Esperalu.

Co się dzieje po wypiciu alkoholu? 

Objawy zatrucia alkoholem pojawiają się zwykle szybko (około 30 minut po wypiciu) i mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin.

Najczęstsze objawy to: 

  • Pulsujący ból głowy, zawroty głowy;
  • Gorące uczucie;
  • Zaczerwieniona twarz;
  • Plamy na skórze;
  • Ból brzucha, biegunka;
  • Nudności i wymioty;
  • Częstoskurcz.

Skutki spożycia alkoholu po wszyciu Esperalu, które występują w pojedynczych przypadkach (najczęściej u osób, które mają choroby współistniejące lub które spożyły niebezpiecznie duże ilości alkoholu) to zawał serca i śmierć.

Czego nie robić podczas leczenia Esperalem 

Wiadome jest, że podczas leczenia Esperalem nie należy spożywać alkoholu. Jego działanie trwa przez około 8-12 miesięcy i po tym okresie można ponownie wykonać zabieg. Warto jednak zwrócić uwagę na skład innych produktów, które posiadają w swoim składzie alkohol. Należą do nich. 

  • Słodycze zawierające alkohol, takie jak cukierki i ciasta;
  • Ocet;
  • Sosy w niektórych daniach;
  • Płyn do płukania jamy ustnej;
  • Leki zawierające alkohol.

Reakcje skórne mogą wystąpić po kontakcie skóry z alkoholem (np. perfumy lub płyn do dezynfekcji rąk). Jeśli odczuwasz dyskomfort po jedzeniu, skonsultuj się z lekarzem. 

Przeciwwskazania do leczenia Esperalem

Jak każdy zabieg chirurgiczny, wszycie Esperalu wymaga konsultacji lekarskiej, podstawowego badania i pełnego wywiadu. Lekarze mogą kwalifikować pacjentów do leczenia i wykonać zabieg w sterylnych dopiero po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań do wszczepienia wszywki. 

Na szczęście lista przeciwwskazań jest bardzo krótka i obejmuje w większości choroby współistniejące, które mogą pogorszyć stan zdrowia pacjenta po wypiciu alkoholu. Należą do nich:

  • Stany po zawale serca lub udarze mózgu,
  • Wysokie ciśnienie krwi,
  • Choroba niedokrwienna serca,
  • Stwierdzone uczulenie na disulfiram. 

Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby, które spożywały alkohol, dlatego należy powstrzymać się od picia przez 24 godziny przed. 

Podczas badania pacjent musi przedstawić historię medyczną oraz szczerze odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane przez lekarza. 

Na czym polega zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia Esperalu należy do drobnych zabiegów chirurgicznych wykonywanych przez chirurga. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym i trwa około pół godziny. Chirurg wykonuje małe nacięcie i wprowadza wszywkę alkoholową do mięśnia kilka cali pod skórą. Następnie zakłada się kilka szwów i zdejmuje po kilku dniach. Dbamy o to, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas implantacji Esperalu. 

Wszycie Esperalu zawsze odbywa się po rozmowie z pacjentem. Zawsze zachęcamy do terapii grupowej w naszym oddziale leczenia uzależnień. Pacjenci poinformowani o działaniu leków i skutkach spożycia alkoholu podpisują deklarację. Do wykonania procesu wszycia wymagany jest pisemny podpis pod zgodą. 

Czy wszywka alkoholowa leczy alkoholizm? 

Czy Esperal może leczyć alkoholizm? Rzeczywiście, jest to sposób na szybki powrót do trzeźwości, sposób na utrzymanie długotrwałej abstynencji i niechęci do alkoholu. Esperal wydaje się idealną receptą na pozbycie się nałogu. Jednak alkoholizm jest chorobą psychiczną. Powstaje więc pytanie: czy same leki wystarczą, aby wyleczyć chorobę psychiczną?

Esperal stosowany jest pomocniczo w leczeniu alkoholizmu. Nie gwarantuje to jednak, że uzależnienie zniknie. Po wszczepieniu implantu Esperalu wszyscy lekarze powinni wymagać od pacjentów poddania się psychoterapii uzależnień. Kompleksowa terapia uzależnienia od alkoholu pozwala na szybszy i skuteczniejszy powrót do picia. Esperal nie jest cudownym lekiem na alkoholizm. Profil leku wyraźnie wskazuje, że powinien być stosowany wspomagająco w leczeniu alkoholizmu, ale ważną rolę w procesie leczenia odgrywają również inne metody leczenia.

Lekarze naszej placówki informują każdego pacjenta, że Esperal jest jedynie środkiem wspomagającym pacjenta w trakcie leczenia. Z alkoholizmu nie ma lekarstwa, a proces leczenia tej choroby jest długotrwały i wymaga samozaparcia ze strony osoby uzależnionej. Nie oznacza to jednak, że Esperal nie może istnieć. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków chcących zerwać z nałogiem, czyli przynosi oczekiwane efekty wspomagające.

Leczenie alkoholizmu 

Jaka jest więc najszybsza droga do trzeźwości? Jest to kompleksowe leczenie, które zajmuje trochę czasu. Kompletna kuracja obejmuje:

  • Implanty Esperalu, aby wymusić abstynencję. Esperal ma maksymalny okres użytkowania wynoszący 12 miesięcy, a proces wszycia może zostać powtórzony. Aby poddać się leczeniu wszywką alkoholową, pacjent musi być pełnoletni, trzeźwy i zdecydowany oraz wyrazić zgodę na zabieg po uzyskaniu informacji. Lekarze natomiast powinni przeprowadzić szczegółowe rozmowy z pacjentami, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu i edukować pacjentów o skutkach spożywania alkoholu podczas kuracji lekiem Esperal.
  • Ostatni i najważniejszy krok – psychoterapia. Biorąc pod uwagę, że alkoholizm jest chorobą psychiczną, dotarcie do źródła problemu, usunięcie go i powrót do życia bezalkoholowego wymaga długiej i ciężkiej pracy. Wymaga również dużej motywacji ze strony pacjenta do wyzdrowienia z alkoholizmu. Pacjenci powinni zaufać swojemu psychoterapeucie i skupić się na swoim zdrowiu.
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here