Jakie okna PCV wybrać

Coraz większa liczba osób stawia na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. W związku z tym często poszukuje odpowiedzi na pytanie – jakie okna PCV polecacie? Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór konstrukcji zbudowanych z polichlorku winylu. Stolarka okienna PCV doskonale wpisuje się w trend budownictwa pasywnego, które ma na celu ograniczyć straty ciepła z domowego wnętrza. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu.

Jakie okna PCV kupić?

Nowoczesne profile okienne są produkowane z trwałego i wytrzymałego materiału, który nie zawiera substancji toksycznych. Jakie okna PCV wybrać? Wśród najbardziej popularnych produktów stolarki znajdują się modele energooszczędne i innowacyjne. Okna z certyfikatem jakości oraz atestem PZH są dostępne w ofercie renomowanych producentów. Inwestycja w certyfikowane wyroby PCV bywa jak najbardziej opłacalna. Produkty wykonane z polichlorku winylu prezentują się idealnie nawet przez kilkanaście lat.

Największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie profile w kolorze białym. Alternatywną propozycją są okna PCV pokryte kolorowymi okleinami, na przykład drewnopodobnymi. Elementy stolarki okiennej powinny dobrze się komponować zarówno z elewacją budynku, jak i estetyką wnętrza. W nowoczesnych domach sprawdzą się modele z prostymi oraz minimalistycznymi ramami. Ultrawąskie profile zapewniają lepszy dostęp do światła słonecznego i prezentują się bardzo efektownie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

  1. Niezwykle istotna jest Izolacja termiczna wyrażona za pomocą współczynnika przenikalności cieplnej. Im niższa wartość, tym na większy komfort możemy liczyć zimą oraz latem. Do polecanych produktów zalicza się okna PCV z trzyszybowym pakietem i sześciokomorowym systemem profili.
  2. Dźwiękoszczelność stanowi doskonałą ochronę przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. W domach czy mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu ruchliwej ulicy sprawdzą się okna PCV z parametrem izolacyjności akustycznej o wartości min. 40 dB. Jeśli mieszkamy w spokojnej okolicy, możemy zainwestować w modele o Rw na poziomie 32-35 dB.
  3. Zabezpieczenia antywłamaniowe zwiększają funkcjonalność okien PCV i zapewniają domownikom bezpieczeństwo. Ogromną popularnością cieszą się konstrukcje wyposażone w zaczepy oraz uszczelki na całym obwodzie. O optymalnej ochronie przed włamaniami powinni pomyśleć właściciele domów jednorodzinnych lub mieszkań położonych na parterze.

Popularne okna PCV – jakie wybrać?

Obecnie mamy do wyboru wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta okien z doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Z pewnością warto wziąć pod uwagę produkty PCV, które są dostępne w sprzedaży u renomowanego producenta. Firma Domel zyskuje uznanie wsród klientów poszukujących dobrej jakości w rozsądnej cenie. Najlepszym wyborem są okna energooszczędne, które mogą znacznie obniżyć zapotrzebowanie na energię cieplną.

Aby zminimalizować straty ciepła w sezonie grzewczym, najlepiej postawić na sprawdzone produkty o podwyższonej ochronie cieplnej i akustycznej. Spośród polecanych okien PCV firmy Domel warto wymienić model Energetic, Energetic Silence oraz Infinity Passive. Oferowane profile okienne znanego producenta są bardziej przyjazne środowisku i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Większość z nich została wyposażona w mechanizm stopniowania uchyłu oraz uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach.

Podsumowanie

Ile kosztuje okno PCV? Wiele zależy od marki, wymiarów, kształtu czy sposobu otwierania okna. Cena drzwi tarasowych jest nieco wyższa w porównaniu z modelami o standardowym rozmiarze. Dodatkowy koszt generuje montaż nowych profili okiennych. Poza tym należy też dopłacić do niestandardowego wzornictwa oraz pakietu trzyszybowego. W zamian możemy liczyć na wymierne korzyści. Niektórzy producenci stolarki oferują jednak promocje, które możemy uzyskać w określonym czasie lub atrakcyjne rabaty przy większych zamówieniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here