Jakie rękawice są dobre

Komfort pracy w rękawicach jednorazowych na dłoniach, ma priorytetowe znaczenie. Pamiętaj jednak, że zakładając rękawice, musisz zapewniać sobie i otoczeniu należyte bezpieczeństwo, ochronę oraz maksymalną higienę. Jakie rękawiczki jednorazowego użytku sprawdzą się najlepiej, aby spełniać wszystkie te wymagania? Producenci oferują przede wszystkim rękawice nitrylowe, lateksowe i winylowe. Poznaj ich charakterystykę, aby dokonać najlepszego wyboru. 

Rękawice jednorazowe nitrylowe 

To właśnie rękawice medyczne nitrylowe mocno konkurują z rękawicami wykonanymi z lateksu. Chociaż te nitrylowe nie są aż tak elastyczne i rozciągliwe, to jednak w zestawieniach jakościowych akcesoriów medycznych plasują się zawsze na wysokich pozycjach. 

Wszystko dlatego, że rękawice nitrylowe, jakie bez problemu znajdziesz na przykład na https://emka-sklep.com.pl/rekawice-medyczne-nitrylowe, są wytrzymałe, odporne na ścieranie, pękanie, dziurawienie, uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, dają optymalną ochronę przed substancjami chemicznymi, bakteriami, wirusami i stanowią świetną barierę przed ostrymi narzędziami. 

To jeszcze nie wszystko, ponieważ warto wspomnieć o należytym komforcie pracy w rękawicach nitrylowych. Rękawiczki jednorazowe tego rodzaju idealnie dopasowują się do kształtu dłoni, można wybierać je ze względu na różny rozmiar. Świetnie przylegają do skóry ciała, nie odstają, nie uciskają, ale też nie spadają. Jednocześnie są elastyczne i cienki, niczym druga skóra, praktycznie niewyczuwalne podczas pracy. 

Ważną informacją jest również to, że rękawiczki nitrylowe nie wywołują podrażnień, odparzeń ani uczuleń, nawet podczas realizacji wielogodzinnych czynności. 

Rękawice lateksowe 

Wciąż ogromną popularnością cieszą się ochronne rękawiczki lateksowe, chociaż trzeba zaznaczyć, że nie wykazują one aż tak wartościowych zalet, jak te nitrylowe. Rękawiczki lateksowe nie są tak odporne na działanie chemii, są też bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne czy przekłucie. Ich zaletą jest na pewno doskonała rozciągliwość i elastyczność, lateks idealnie przywiera do skóry ciała i dopasowuje się do kształtu dłoni. Takie rękawiczki są też stosunkowo tanie i nie ma problemu z ich dostępnością. 

Rękawiczki winylowe 

Wybierając odpowiednie rękawiczki ochronne i dla zachowania higieny, pod uwagę należy brać również specyfikę wykonywanych w nich czynności czy styczność z różnymi materiałami. Warto uwzględnić, że jednorazowe rękawiczki winylowe będą sprawdzać się doskonale, na przykład w przemyśle spożywczym. Jako jedne z niewielu są w pełni odporne na działanie tłuszczy pochodzenia zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego. Szczególnie zaleca się je alergikom, ponieważ rękawice winylowe nie uczulają, ani nie podrażniają skóry. 

Co brać pod uwagę przy wyborze jednorazowych rękawic ochronnych? 

Oprócz wymienionej wyżej specyfikacji, zalet oraz wad poszczególnych rodzajów rękawic ochronnych, przy ich wyborze zawsze bierz pod uwagę renomę producenta. Najlepiej nabywać rękawice w sklepach z asortymentem medycznym, a sam wyrób powinien posiadać certyfikat europejski, który potwierdza jego jakość i specjalne zastosowanie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/bigdynia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here