Grzybowo noclegi – widok na plażę i morze w Grzybowie

Apartamenty Grzybowo to odpowiedź na oczekiwania osób, które stronią od dużych miast, pełnych rozrywek i całodobowych atrakcji. Noclegi nad morzem w tym miasteczku będą doskonałe dla tych, dla których najważniejsze jest co innego – cisza, spokój oraz piękna przyroda. Koniecznie powinni oni uwzględnić w swoich wakacyjnych planach właśnie Grzybowo. Noclegi w tej malutkiej wsi pozwolą odpocząć i naładować akumulatory z dala od miejskiego zgiełku.

Grzybowo to niewielka wieś letniskowa, położna zaledwie 6 km na zachód od Kołobrzegu. Pierwsze wzmianki o Grzybowie pochodzą najprawdopodobniej już z lat 1320-1323 – w księgach pisano o położonej nieopodal Kołobrzegu miejscowości Gribowe, należącej do rycerza Arnolda de Gribowe. Wieś ta przypuszczalnie nie przetrwała próby czasu, a na jej miejscu w 1822 r. założono osadę, której mieszkańcy trudnili się wydobywaniem borowiny czy tamtejszego torfu. Mógł on być wykorzystywany jako opał, ale również w celach leczniczych.

Noclegi Grzybowo – apartamenty nad morzem dla miłośników przyrody

Apartamenty nad morzem w Grzybowie – takie jak Seaside Grzybowo albo Bałtyk Park – to dobry pomysł na odpoczynek dla osób, które cenią sobie obcowanie z naturą. Przyznać trzeba, że znajdująca się wokół wsi przyroda jest naprawdę wyjątkowa. Od północy Grzybowo otacza wąski pas lasu nadmorskiego, od południa – las sosnowo-olchowy. Jest to teren idealny do spacerów – zarówno we dwoje, jak i całą rodzinę.

Północna części wsi od ul. Kołobrzeskiej objęta jest obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski – został on powołany, by chronić bioróżnorodność i walory krajobrazowe tego terenu. Na zachód od Grzybowa rozciąga się z kolei tzw. Wybrzeże Trzebiatowskie, czyli obszar chroniący dziko żyjące ptactwo oraz ich naturalne siedliska. To dlatego noclegi w Grzybowie są bardzo cenione przez miłośników niczym niezmąconej przyrody.

Grzybowo – noclegi blisko morza i złota Bałtyku

Ze względu na niewielką powierzchnię wsi, właściwie wszystkie apartamenty Grzybowo położone są naprawdę bardzo blisko linii brzegowej Bałtyku – na plażę z każdego zakątka miejscowości da się dojść w kilka minut. Atutem miejscowości są również niższe niż w dużych miastach ceny za noclegi. Grzybowo (bon turystyczny zrealizować tu można w większości apartamentów) pod względem kosztów wypoczynku jest atrakcyjne zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi.

A kiedy już uda się już znaleźć idealne apartamenty nad morzem, koniecznie trzeba wybrać się na plażę w poszukiwaniu bursztynu. Morze wyrzuca go więcej jesienią i zimą, po sztormach, ale również latem warto rozglądać się wśród wodorostów, skorupek i muszelek – mogą tam kryć się spore kawałki tzw. złota Bałtyku. Pewną wskazówką jest obecność mew – ptaki te chętnie żerują w miejscach, w których morze dopiero co wyrzuciło na brzeg drobne żyjątka, rośliny oraz czasami także bursztyny.

Apartamenty Grzybowo – wynajem dla tych, którzy kochają plażing!

Jest jeszcze co najmniej jeden powód popularności apartamentów Grzybowo – wynajem jednego z nich pozwala cieszyć się wszystkimi walorami tamtejszej plaży. Jest ona szeroka, pokryta drobnym, żółtym piaskiem i bardzo czysta – była wielokrotnie nagradzana tzw. Błękitną Flagą, czyli odznaczeniem przyznawanym kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, bezpieczeństwa oraz czystości. Na wysokości Grzybowa Bałtyk tworzy niewielką zatokę (o długości około 7 km), dzięki czemu woda przy plaży jest zazwyczaj o kilka stopni wyższa niż chociażby w nieodległym Kołobrzegu.

Jedną z największych corocznych atrakcji w Grzybowie jest Jarmark Ceramiczny – odbywa się latem, zazwyczaj w sierpniu, a w jego ramach organizowane są m.in. warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie i plastyczne. Można tam również zjeść świeżo złowioną rybę, przygotowywane są atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.

Na koniec jeszcze ciekawostka – noclegi w Grzybowie chętnie wybierają także… naturyści, gdyż pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem znajduje się jedna z najbardziej znanych w Polsce plaż nudystów. Funkcjonuje od ponad 20 lat, choć nie zostało to uprawomocnione żadnym przepisem administracyjnym. Warto jednak o tym wiedzieć, chociażby w kontekście planowania dłuższych spacerów, np. z dziećmi. Zachęciliśmy? W takim razie bukuj apartamenty nad morzem – Grzybowo czeka na Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here