Max Czornyj

Nikt, a z pewnością Max Czornyj nie spodziewał się, że dzień 11 października 2017 roku będzie dla polskiej literatury kryminalnej okresem przełomowym, wręcz historycznym. To właśnie wtedy ukazała się debiutancka powieść nikomu wcześniej nie znanego mieszkańca Lublina, który wreszcie zrozumiał, że jego pasja związana z pisaniem stała się początkiem kariery literackiej… A świadczyć temu mogą wielotysięczne nakłady napisanych przez niego książek. Które z nich najbardziej pokochali Polacy?

Zdolny i utalentowany

Max Czornyj zdobył sympatię czytelników nie tylko jako autor książek, ale również artykułów prawniczych. Z wykształcenia jest bowiem prawnikiem, który w fabule swoich kryminałów często porusza prawdziwe historie, z jakimi miał styczność podczas pracy w roli adwokata. Jego powieści są przepełnione emocjami, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do czytania kolejnych pozycji. Przekonali się o tym nie tylko wierni czytelnicy Maxa Czornyja, ale również krytycy literaccy, którzy nie szczędzili pod jego adresem słów uznania. Nie bez powodu zaliczany jest do grona najbardziej utalentowanych polskich pisarzy kryminałów młodego pokolenia.

Twórczość artysty

Max Czornyj zaistniał jako autor powieści kryminalnych i thrillerów. Największą popularność przyniósł mu cykl opowieści o komisarzu Eryku Derylu, którego początkiem była książka „Grzech”, debiutująca w 2017 roku. Niemniejszą popularność przyniosły mu kolejne pozycje, które spotykały się z równie dużym uznaniem czytelników. W skład serii wchodzi m.in. „Ofiara” i „Pokuta”, jednak podkreślenia wymagają również pozostałe książki Maxa Czornyja, takie jak: „Najszczęśliwsza” czy „Zabójczy pocisk”.

Skąd tak wielka popularność?

Co sprawia, że kolejne książki trafiają na listę bestsellerowych pozycji? Gdzie tkwi ich fenomen? W pierwszej kolejności należy wskazać umiejętność rozbudzenia w czytelniku skrajnych emocji – od lęku po obrzydzenie. Sprzyjają temu okrutne opisy scen, nierzadko sadystyczne, nie stroniące od przemocy i rozlewu krwi. Co więcej, Max Czornyj, jak na młodego pisarza powieści kryminalnych, bardzo sprawnie żongluje uczuciami odbiorców. Zwodzi ich, co rusz podsuwając fałszywe tropy, dzięki czemu zaskakuje zakończeniem.

W swoich książkach nie boi się dotykać drażniących społeczeństwo spraw, jak pedofilia czy molestowanie dzieci przez duchownych. Ukazuje przy tym bogaty portret psychologiczny bohaterów, podsuwając odpowiedzi na pytania, dlaczego zdecydowali się na takie zbrodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here