pierwsza komunia

Dodatki dla młodego dżentelmena przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej są równie ważne, jak te dla małej damy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup garnituru dla swojego syna, to nie możemy zapomnieć o dodatkach, które sprawią, że będzie wyglądać jeszcze bardziej elegancko. W przypadku wybierania dodatków dla chłopców mamy prawie tak szeroki wybór, jak w przypadku dziewczynek – ubiór syna można urozmaicić o krawat, muszkę lub musznik.

Jak wybrać dodatki do garnituru dla dziecka?

Wybór między muszką, musznikiem a krawatem, to dylemat, przed którym stają nie tylko dorośli mężczyźni, ale również rodzice, kiedy starają się dobrać najbardziej elegancki strój dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii. Paradoksalnie wybór jest jeszcze trudniejszy, kiedy w parafii nie jest wymagane noszenie jednolitych alb, a dziecko może pójść do ołtarza w eleganckim stroju wybranym przez rodziców. Po wybraniu garnituru trzeba wybrać również dodatki. Mogą być nimi np. muszka, musznik lub krawat. Wybór zależy przede wszystkim od naszego gustu oraz od tego, co najbardziej podoba się dziecku – mimo wszystko to ono ma się czuć komfortowo i przyjemnie (nawet jeśli jest to możliwe tylko kosztem rezygnacji z konkretnej kompozycji). Wiele sklepów oferujących stroje komunijne ma bardzo szeroką ofertę, dlatego rodzice zawsze mogą wybrać pasujący garnitur.

Jakie dodatki do garnituru dla dziecka warto wybrać?

Jeśli wybierzemy krawat, należy pamiętać, żeby kolorystycznie dopasować go do marynarki. Podstawowa zasada brzmi: krawat musi być przynajmniej o jeden ton ciemniejszy niż marynarki. W przypadku zakupu krawatu dla dziecka warto wybrać krawat z jedwabiu, ponieważ taki materiał jest najłatwiejszy do zawiązania i stosunkowo trudny do wymięcia. Ważny jest też wybór wielkości krawata, żeby nie wyglądał na tle małego dżentelmena na zbyt duży. Przy kołnierzyku chłopca przystępującego do pierwszej komunii może znaleźć się także mucha. Mimo że jest to bardzo eleganckie rozwiązanie, rodzice często z niego rezygnują z powodu konieczności wiązania. Na szczęście obecnie w wielu sklepach można kupić muszki, które są wiązane na stałe i mają z tyłu niemal niewidoczne zapięcie. Obecnie dużą popularność zyskują także muszniki, które wyglądają nieco jak krótki, podwójny krawat, ścięty w szpic. Wiąże się go nieco inaczej niż krawat, ale w ich przypadku również można znaleźć dostępne na rynku gotowe wersje muszników. Dobór dodatków dla chłopców często nie jest tak trudny, jak w przypadku dziewczynek, ponieważ chłopcy nie potrzebują nakrycia głowy, płaszczyków czy pelerynek. Jest to jednak bardzo ważny dzień, dlatego rodzice muszą zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here