Meble medyczne do zadań specjalnych

Gabinety lekarskie, pielęgniarskie czy zabiegowe to szczególne miejsca, które muszą być wyposażone w szereg udogodnień pozwalających na bezpieczną opiekę nad pacjentem. Oprócz typowych przyrządów i sprzętów medycznych, powinny tam również pojawić się odpowiednie meble medyczne. To szczególny rodzaj metalowych mebli, który musi być sterylny, higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Warto również pamiętać, że meble medyczne mają kontakt z substancjami, z którymi zwykłe meble sobie nie radzą. Chodzi o leki, substancje chemiczne a nierzadko również płyny ustrojowe. To wszystko sprawia, że meble medyczne powinny być wykonane ze stali nierdzewnej wysokiej klasy, która będzie nierdzewna i kwasoodporna. Lekarskie gabinety to również miejsca gdzie dużo się dzieje więc ważnym aspektem mebli w takich miejscach jest ich mobilność. Pracownicy przychodni, szpitala czy zespołu gabinetów docenią na pewno meble medyczne na kółkach.

Jak wybrać lekarską szafkę?

Ciężko wyobrazić sobie miejsce pracy lekarza bez odpowiednich szafek do przechowywania. Dobrej klasy meble medyczne z przeszklonymi drzwiami mogą posłużyć do przechowywania leków, sprzętu i wszystkich narzędzi medycznych – a jednocześnie zachowa wysoki poziom bezpieczeństwa z uwagi na łatwość w utrzymaniu czystości. Wiele modeli – dostępnych np.: w ofercie takich firm jak lobbysklep znaleźć można meble medyczne, które połączą dwie cechy – szafy na leki i kartoteki.

Meble medyczne na dokumentacje pacjentów.

Centrum medyczne lub zespół gabinetów- potrzebuje również miejsca, gdzie będzie przechowywać dokumentacje medyczną pacjentów. Co prawda współcześnie coraz więcej tego typu dokumentów ląduje w pamięci komputerów – to część z nich, zwłaszcza starszej daty nie występuje w wersji cyfrowej. Dlatego warto zadbać o meble medyczne, które umożliwia właściwe przechowywanie dokumentów, a jednocześnie zapewnią do nich łatwy dostęp. Dobra szafa medyczna posiadająca półeczki, szuflady czy zamykane na kluczyk drzwi to niezbędny element wyposażenia, który jest bardzo istotny m.in. pod kątem ochrony danych osobowych.

Biurko lekarskie – centralny punkt gabinetu

Najważniejszym elementem miejsca pracy każdego lekarza jest oczywiście biurko lekarskie. Powinno mieć odpowiednio wysoki i szeroki blat, który pozwoli na swobodną prace na komputerze i w dokumentach papierowych. Biurko nie powinno różnić się od innych elementów gabinetu. Takie meble medyczne również powinny być wykonane z materiałów, które ułatwiają utrzymanie czystości i sterylności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here