Odtruwanie alkoholowe

Alkohol towarzyszy nam przy spotkaniach towarzyskich, romantycznych kolacjach czy też ważnych uroczystościach. O ile jest to typowe picie okazjonalne, o tyle można od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jeśli jednak czujemy, że nasza chęć na wypicie jest duża, czasem nie możemy zapanować nad ilością spożytych napojów wysokoprocentowych, albo wręcz nie umiemy wyobrazić sobie bez nich dnia, to jest to wyraźny sygnał do tego, aby stwierdzić, że właśnie pojawił się u nas problem. Jak z nim walczyć?

Alkoholizm, to poważna choroba

Alkoholizm to bardzo podstępna choroba. Często atakuje zupełnie niepostrzeżenie nie dając objawów na które można zwrócić uwagę. Codzienne picie dajmy na to zwykłego piwa nikogo nie napawa obawami, chociaż często powinno. Ot, lampka wina do obiadu – o ile nie pojawia się na stole każdego dnia, nie jest niczym nadzwyczajnym. Kiedy jednak nie wyobrażamy sobie bez niej posiłku, wówczas jest to czas na przemyślenie sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

Alkoholizmu nie trzeba się bać i przed nim uciekać, a stawić mu czoła. To jeden z najważniejszych kroków do tego, aby wyjść z choroby i nauczyć się z nią funkcjonować. Pamiętajmy, że chorym jest się do końca życia, kwestia radzenia sobie z chęcią picia. Na drodze do wyjścia na prostą stoi między innymi detoks alkoholowy. To taki pierwszy krok do tego, aby powiedzieć sobie, tak, chcę być trzeźwy.

Detoks alkoholowy – czym jest i kiedy trzeba go przeprowadzić?

Detoks alkoholowy to zabieg medyczny którego zadaniem jest eliminacja toksyn powstałych w naszym organizmie na skutek nadmiernego spożycia napojów wysokoprocentowych. Powinien on być przeprowadzony wyłącznie w specjalistycznych ośrodkach terapii uzależnień pod okiem specjalistów. W przeciwnym razie może zakończyć się nawet tragiczne.

Odtruwanie alkoholowe jest konieczne wówczas, kiedy nie radzimy sobie z piciem. W zasadzie możemy udać się na nie w każdej chwili – kwestia czy rzeczywiście tego chcemy i jesteśmy przygotowani na to, że może być to proces bardzo ciężki.

W tracie detoksu usuwane są toksyny i powinien on być przeprowadzony pod okiem lekarza, dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia. Przybywając do ośrodka lekarz sprawdza nasz stan ogólny, a następnie zleca przeprowadzenie badań moczu oraz krwi. Takie działanie pozwala ocenić stopień uzależnienia. W trakcie zabiegu oprócz usuwania szkodliwych substancji otrzymujemy elektrolity, jak również niezbędne minerały, aby nawodnić i wzmocnić organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here